SonTakip

Plüton’a Dair Daha Çok Kanıt Bulundu

Bilim insanları 50 yıldır devam ettirdikleri Plüton araştırmalarında her geçen gün daha fazla bilgi edinmeye devam ediyorlar. 9.Gezegenle ilgili öğrenilen yeni detaylar haberimizde.

Plüton’a Dair Daha Çok Kanıt Bulundu

The New Horizons Bilim Ekibi, geçtiğimiz günlerde New Horizons Uzay Mekiği aracılığıyla Plüton’un fotoğraflarını çekmiş; NASA Uzmanları fotoğrafları yorumlamıştı.

Cüce gezegen statüsündeki gezegende; vadi yükseltileri, yüzen buz kütleleri, su bulunduğu iddiaları bilim dünyasında bir heyecan yaratmaya neden olmuştu.

Tüm bu gelişmelerin ardından fotoğrafların yorumlanmaya devam edeceği ve, gezegen ile ilgili yeni bulguların insanlığa açıklanacağı belirtilmişti.

Şimdiki süreçte ise Plüton araştırmalarının büyük bir kısmında yer alan astronom Michael E. Brown; dokuzuncu gezegene dair yeni bulguların bulunduğunu bildirdi.

Michael E. Brown ve meslektaşı Konstantin Batygin, Kuiper Kuşağı’nda çeşitli nesnelerin hareketlerinden kaynaklı olarak nesnelerin vücut ağırlıklarının saptandığını ifade ettiler.

 haberinde hareketli nesnelerin, bir gezegenin varlığına da işaret edebileceğini belirten astronomlar; nesneleri SETI tarafından gerçekleştirilen sunumda gösterdiler.

Elde edilen bilgilerin henüz yüzde 0,001 kesinliğinin olduğu ifade edilen araştırmada, Güneş Sistemi’ne 9.Gezegen Plüton’u eklemek için fazlasıyla zamana ihtiyaç duyulduğu dile getirildi.

 

 

Kaynak: Plüton’a Dair Daha Çok Kanıt Bulundu

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası