SonTakip

PlayStation’dan özel oyun bombardımanı geliyor

PlayStation 5 ve Xbox Series S/X, geçtiğimiz yıl sonunda piyasaya çıktı. Hali hazırda oldukça etkileyici donanıma sahip olan bu konsollar …

PlayStation’dan özel oyun bombardımanı geliyor

PlayStation 5 ve Xbox Series S/X, geçtiğimiz yıl sonunda piyasaya çıktı. Hali hazırda oldukça etkileyici donanıma sahip olan bu konsollar, kapanmanın da talebi artırmasıyla muhteşem bir çıkış yaşadı. Hatta PS5, 31 Mart tarihine kadar 7.8 milyon adet satarak en hızlı çıkış yapan konsol unvanını kazandı.

Her ne kadar konsol satışları rekor niteliğinde olsa da talep bunun çok daha üzerinde. PlayStation 5 almak isteyen pek çok kişi, ya konsolu bulamıyor ya da fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, “Bu sorunu çözmek için elimizden geleni yapıyoruz.”  açıklamasıyla kullanıcıların içine su serpti. Ancak yaşanan tek sorun bu değil.

PlayStation 5 için 25 özel oyun geliyor

PlayStation 5, her yeni çıkan oyun konsolu gibi özel oyunların yetersizliğinden etkileniyor. Konsolu alan kullanıcılar sadece bu platformda oynayacakları yeni ve farklı oyunlar bulmakta zorlanıyor. Spider-Man: Miles Morales ve Demon’s Souls gibi oyunlar bulunsa da sayı olarak yeterli gelmiyor. Geçmişte de benzer örneklerini gördüğümüz üzere bu oyunlar platformların başarısını belirliyor. Neyse ki bu konuda da güzel haber PlayStation Studios patronu Hermen Hulst’tan geldi.

Horizon Zero Dawn, Spider-Man: Miles Morales ve Ratchet & Clank

İddiaya göre Hulst, Naughty Dog ve Santa Monico gibi pek çok stüdyonun yeni oyunlar üzerinde çalıştığını doğruladı. Geliştirme aşamasında olan 25’ten fazla yeni PlayStation 5 oyunu var ve bunların bir kısmı daha önce duymadığımız yeni markalardan oluşuyor. Bu oyunlardan kaç tanesi God of War kalitesinde oluş tartışılır. Ancak konsola özel olan her oyun gibi belli bir seviyenin üstünde olmaları bekleniyor.

Rekabette zaten önce olan Sony‘nin bu hamleden sonra farkı iyice açacağı kesin gibi duruyor. Ancak Microsoft hala büyük bir tehdit oluşturuyor. Hali hazırda elinde pek çok stüdyo olan şirket son olarak Bethesda Games’i satın alarak elini güçlendirdi. Eğer stüdyo PlayStation kalitesindeki özel oyunları kendi platformuna özel geliştirmeye başlarsa rekabet kızışabilir. Özellikle şirketin bir diğer önemli silahı Xbox Game Pass etkin bir şekilde kullanılırsa.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası