SonTakip

Panasonic’ten yapay zeka ile geliştirilmiş AR HUD

CES 2021 tüm hızıyla devam ederken, bir yenilikte Panasonic tarafından duyuruldu. Panasonic’in otomotiv ekibi, yapay zeka ile geliştirilmiş …

Panasonic’ten yapay zeka ile geliştirilmiş AR HUD

CES 2021 tüm hızıyla devam ederken, bir yenilikte Panasonic tarafından duyuruldu. Panasonic’in otomotiv ekibi, yapay zeka ile geliştirilmiş, artırılmış gerçeklik sunan head-up display (HUD) sistemini tanıttı.

AR HUD, güvenli bir sürüş deneyimi vaat ediyor

Araç bilgileri, nesneler, yaya algılama ve haritalama gibi konularda rehberlik etmesi üzerine tasarlanan AR HUD, hem yakın hem de uzak alan için Panasonic’in SPYDR kokpit alan denetleyicisine ait AI teknolojisini kullanıyor.

Panasonic’e göre yeni AR HUD sistemi, yapay zeka ile tespit edilen önemli bilgileri doğrudan sürcünün görüş alanına yansıtıyor. Bu durum da sürücüde dikkat dağılmasının önüne geçiyor. Yeni sistem ile ilgili konuşan Panasonic Automotive Başkanı Scott Kirchner, sistemi şöyle açıklıyor;

HUD pazarı mobilitede en hızlı büyüyen kategorilerden biridir, ancak geleneksel HUD’lar yolun yalnızca küçük bir bölümünü kapsamaktadır. Panasonic’in AR HUD çözümleri, yakın alandaki hız ve yakıt gibi geleneksel küme içeriğinin yanı sıra uzak alandaki 3B kaplamalarla yolun daha fazlasını kapsıyor. Navigasyon ve diğer kritik sürücü verilerini mekansal olarak öndeki yola göre gösteriyor. Sürücüsüz araçların olduğu bir gelecekte, AR HUD’ımız AV yolcuları için de önemli bir ek konfor ve güvence seviyesi sağlayabilir.”

Teknik özellikleri arasında göz işleme teknolojisi, gelişmiş optikler ve AI navigasyon doğruluğu bulunan Panasonic AR HUD, gerçek zamanlı durumsal farkındalık ve üç boyutlu görüntüleme de sunuyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası