SonTakip

Otomobil alacaklara kötü haber: Fiyatlar değişiyor

Yaz dönemine giriş ile birlikte otomobil firmaları fiyatlarda değişikliğe gitti. 1 Haziran 2021 itibari ile birçok markada sıfır araçlara zam …

Otomobil alacaklara kötü haber: Fiyatlar değişiyor

Yaz dönemine giriş ile birlikte otomobil firmaları fiyatlarda değişikliğe gitti. 1 Haziran 2021 itibari ile birçok markada sıfır araçlara zam geldi. Kia ve Hyundai gibi firmalar internet sitelerinde yayınladığı “Fiyatlarımız güncellenmektedir” mesajı ile yeni zammın habercisi oldu.

Firmaların bu mesajı kısa sürede sosyal medyada gündem olurken, birçok kişi yeni gelecek fiyatları eleştiri yağmuruna tuttu. Bazı kullanıcıların iddiasına göre fiyatlara yüzde 5 ila 6 oranında zam geleceği düşünülüyor.

Yazın gelişi otomobil alacakları üzdü

Firmaların yeni fiyat listesi merakla beklerken, bazı iddialara göre birçok araba üst vergi dilimine geçeceği için çok yüksek zamlar alacak.

Popüler otomobil markaları Kia ve Hyundai’nin yeni fiyat listesi henüz bilinmezken, BMW’nin yüzde 3 oranında Skoda’nın ise 20 bin TL civarında zam yaptığı belirtiliyor. Ayrıca Skoda Scala’nın elite paketinin yeni zamla birlikte yüzde 80‘lik vergi dilimine girdiği ifade ediliyor.

Ek olarak bu haberin yazıldığı tarih itibariyle Skoda Scala’nın “Haziran Ayına Özel 2021 Model Yılı Kampanyalı Fiyatını” Elite paketinde 289.200 TL olduğunu belirtelim.

Öte yandan yeni zamlar ile birlikte bazı tüketiciler ikinci el otomobillere olan talebin artacağını düşünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası