SonTakip

Oppo AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri

Geçtiğimiz günlerde AR gözlüğün tanıtım tarihi açıklanmıştı. Bizde sizlere bu haberi duyurmuştuk. Bugün, 2020 Oppo Geleceğin Teknolojisi …

Oppo AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri

Geçtiğimiz günlerde AR gözlüğün tanıtım tarihi açıklanmıştı. Bizde sizlere bu haberi duyurmuştuk. Bugün, 2020 Oppo Geleceğin Teknolojisi Konferansı’nda Oppo AR Gözlük 2 tanıtıldı! İşte özellikleri!

Oppo AR Gözlük 2 özellikleri

AR Gözlük her iki eli de milisaniyeler içinde algılayıp takip edebilen dürbün balık gözü kameralarla donatılmıştır. AR Gözlük, geçen yıl tanıtılan gözlükten daha ince ve daha hafiftir; Şirket, geçen yılki modelden yüzde 75 daha hafif olduğunu da iddia ediyor. AR gözlüğü taktığımızda menüye dokunabilecek, nesneleri itip çekebilecek gibi el hareketlerini rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

Yeniden tasarlanmış olan AR Gözlük, stereo balık gözü kamera, standart RGB kamera ve 3D ToF sensörü sayesinde karma gerçeklik ve artırılmış gerçeklik özellikleri sunmaya devam ediyor. Bu gözlük jest tabanlı etkileşimler, uzamsal yerelleştirme yoluyla etkileşimlere izin verdiğini ve milisaniyeler içinde 3D mekansal yerelleştirme gerçekleştirebileceğini söylemektedir. Başka bir deyişle Oppo daha doğru, doğal bir AR deneyimi sunuyor.

Fazla ilginç bir şekilde Oppo, kullanıcıların USB-C kablosuyla bir Oppo Find X2 Pro’yu gözlüğe bağlayarak CPU ve GPU performansını birinci nesil gözlüklere kıyasla yüzde 40’a kadar artırabileceğini söylüyor.

Şirket, sanal gerçeklik kulaklıklarına benzer şekilde bir AR sinemasında çevrimiçi ve yerel videoları izleyebileceğinizi söylüyor. Dahası, bazı oyunları (kule savunma gibi oyunlar) gerçek dünyanın üzerine yerleştirme yeteneğini de öne çıkarıyor. Oppo, mobil cihazda basit dokunuşlar ve kaydırmalar kullanarak eşleştirilmiş bir akıllı telefon aracılığıyla AR Gözlük ile de etkileşime girebileceğini belirtiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası