SonTakip

Netflix’in Android uygulaması için gelecek ‘ses desteği’

Milyonlarca aktif abonesiyle en popüler eğlence hizmetlerinden biri olan Netflix, mobil taraftaki gelişmeler için kollarını sıvıyor. Daha önce …

Netflix’in Android uygulaması için gelecek ‘ses desteği’

Milyonlarca aktif abonesiyle en popüler eğlence hizmetlerinden biri olan Netflix, mobil taraftaki gelişmeler için kollarını sıvıyor. Daha önce pek çok yenilik ve desteği sunduğunu duyurduğumuz Neftlix, şimdi de Android kullanıcıları için stüdyo kalitesinde ses desteği sunuyor.

Neftlix stüdyo kalitesinde ses desteği sunmayı hedefliyor

İçerik izleyen milyonlarca kişinin dikkat ettiği detaylardan biri olan ses, Netflix gibi popüler platformlarda ‘standart’ şekilde sunuluyor.

Pek çok cihaz ile uyumlu çalışan Netflix’in bu politikası anlaşılır olsa da Android kullanıcıları için daha kaliteli ses deneyiminin yolda olduğunu söyleyebiliriz. Android 9 ve üstündeki sürümleri kullanın kişiler için gelecek bu özellik, Extended HE-ACC-MPEG-D DRC odağında yerini alıyor.

Özellik hakkında bir blog yazısı yayımlayan Netflix, burada özelliği oldukça teknik ve detaylı anlatıyor. Anlatılan yeni özelliği özetlemek gerekirse temelde, Netflix’in artık stüdyo kalitesinde bir ses hizmeti sunacağı söylenebilir. Oldukça iddialı olan bu ibareyi yakında Android kullanıcıları test edebilecek. iOS kullanıcılarına ise ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Bu yeni ses desteği sayesinde başta aksiyon sahnelerinde ve  korku filmlerindeki seslerin çok daha gerçekçi bir şekilde kullanıcıya ulaşacağı vurgulanıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 2 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası