NASA’dan kripto para ve blockchain hamlesi

  • 25 Eylül 2019
  • 101 kez görüntülendi.
NASA’dan kripto para ve blockchain hamlesi

Kripto paralar her geçen gün yaygınlaşmaya devam ediyor. Kripto paalar bazı insanlar için yatırım aracı bazı insanlar için ise yeni bir ödeme yöntemi. Blockchain teknolojisini temel alan kripto paralar, NASA’nın radarında.

Finans kuruluşları ile sınırlı kalmayan Blockchain eğitimden askeriyeye çeşitli alanlarda yüzlerce farklı amaç için kullanılabiliyor. NASA üç gün önce yayınladığı iş ilanı ile Kripto para ve Blockchain konusunda yeni bir sinyal vermeye başladı.

NASA, Dünya’yı korumak için harekete geçti!

NASA ve ESA Dünya’yı tehlikeli asteroidlerden korumak için proje başlattı. Uzun soluklu olan bu projede uzay araçları asteroidle çarpıştırılacak. Dünya korunacak…

NASA’nın iş ilanında kripto para ve blockchain detayı!

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında NASA, blok zinciri teknolojisini kullanan ve insan müdahalesine gerek kalmadan karar verebilen özerk bir uzay aracının gelişimi için yeni bir hibe duyurmuştu. Ocak ayında yayınlanan raporda ise uzay ajansının uçuş verilerinin mahremiyetini ve güvenliğini güvence altına almak için Blockchain’i kullanıp kullanamayacağını araştırmaya başladığı dile getirildi.

Yayınlanan iş ilanında ana gereksinimleri big data, istatistik,yapay öğrenme ve nesnelerin interneti gibi teknolojiler oluşturuyor. Bunlara ek olarak kripto paralar ve Blockchain teknolojisi hakkında bilgi sahibi olmanın, artı olduğu belirtiliyor.

Seçilen kişiler uzay ajansının veri bilimciler ekibine ve Kaliforniya’da bulunan Jet Propulsion Laboratuvarına dahil olacak.

https://shiftdelete.net/nasa-dan-kripto-para-ve-blockchain-hamlesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası