SonTakip

NASA uzay seyahati başlıyor! İşte fiyatlar

Geçtiğimiz günlerde Crew-1 adlı ekip SpaceX Falcon 9 roketi ile uzaya gönderilmişti. Basın açıklaması yapan NASA, Uzay Seyahati ve fiyat listesi …

NASA uzay seyahati başlıyor! İşte fiyatlar

Geçtiğimiz günlerde Crew-1 adlı ekip SpaceX Falcon 9 roketi ile uzaya gönderilmişti. Basın açıklaması yapan NASA, Uzay Seyahati ve fiyat listesi ile ilgili bilgi verdi.

NASA uzay seyahati başlıyor! İşte fiyat listesi

NASA ve Japonya Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) ortak çalışması olarak yürütülen görev için  Uluslararası Uzay İstayonu’na ulaşan astronotlar, 6 ay kalacak.

NASA Finans Direktörü Jeff DeWit tarafından yapılan açıklamada yeni fırsatları değerlendireceklerini belirtti. Yeni iş fırsatları için çalıştıklarını belirten DeWit, ” Daha önce değerlendirmediğimiz iş modellerini denemeye başlayacağız. Yeni açıkladığımız uzay seyahati listesi sayesinde isteyen kişiler bu deneyimi yaşayabilecek. ” ifadelerini kullandı.

Yıllık kaynaklarının yaklaşık yüzde beşi ticari iş modelleri için ayrılacak. Günlük 11.250 ile 22.500 dolar arasında değişen fiyat listesi açıklayan NASA, özel astronot programını hayata geçireceklerinin altını çizdi.

Oluşturulacak yeni gelir modeliyle birlikte araştırma faaliyetlerini genişleteceklerini belirten yetkililer, potansiyel müşteri kitlesi için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Yeni programın ne zaman başlatılacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası