SonTakip

NASA astronotundan Atatürk paylaşımı!

Geçtiğimiz aylarda Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), resmi Instagram hesabında paylaştığı fotoğrafta İstanbul’dan övgü ile …

NASA astronotundan Atatürk paylaşımı!

Geçtiğimiz aylarda Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), resmi Instagram hesabında paylaştığı fotoğrafta İstanbul’dan övgü ile bahsetmişti. NASA astronotu Shane Kimbrough, Twitter hesabı üzerinden İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı ile ilgili paylaşım yaptı.

NASA astronotunun İstanbul fotoğrafında Atatürk detayı

Nisan ayında NASA tarafından gerçekleştirilen yarışmada Van Gölü fotoğrafı finale kalmayı başardı. 930 binden fazla oy kullanılan Tournament Earth (Dünya Turnuvası) yarışmanın sonunda Van Gölü birinci oldu.

Twitter’da İstanbul’un fotoğrafını paylaşan Shane Kimbrough, “İstanbul uzaydan mükemmel görünüyor. İkinci fotoğrafta Türkiye’deki en yüksek kapasiteli stadyum olan Atatürk Olimpiyat Stadı’nı görebiliyorsunuz. Stadyum, ismini Türkiye’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ten aldı.” ifadelerini kullandı.

31 Temmuz 2002’de açılışı gerçekleştirilen Atatürk Olimpiyat Stadı’nın yapımına 1999 yılında başlandı. 584 hektarlık alana yapılan stadyum, 75.145 seyirci kapasitesine sahip.

IAAF, FIFA ve IOC şartlarını karşıyalabilen Atatürk Olimpiyat Stadı, uluslararası futbol şampiyonaları ve dünya atletizm şampiyonalarına ev sahipliği yapıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası