SonTakip

Mobilde En iyi Android emülatörleri

Telefonunuzu bilgisayarınıza yansıtarak birçok işlemi yapabilmenize yarayan emülatörler, bu sayede telefonun birçok özelliğini de daha rahat …

Mobilde En iyi Android emülatörleri

Telefonunuzu bilgisayarınıza yansıtarak birçok işlemi yapabilmenize yarayan emülatörler, bu sayede telefonun birçok özelliğini de daha rahat kullanmanıza imkan tanıyor. Windows için en iyi Android emülatörleri listemizdeki uygulamaları kurarak, bilgisayarınızı sanal bir telefona dönüştürebilirsiniz.

Call of Duty: Mobile, PUBG Mobile ve Wild Rift gibi mobil oyunları bilgisayarınızdan daha rahat, klavye ve mouse ile oynayabileceğiniz Android emülatörleri önerilerimize hemen geçelim.

Windows için en iyi Android emülatörleri

– MEmu Play
Nox Player
– BlueStacks
– GenyMotion
– GameLoop
– Bliss OS
– Droid4X
– PrimeOS
– LDPlayer
– KoPlayer

Not: Listede sıralama yapılmamıştır.

MEmu Play

Emülatör birden fazla Android uygulamasını çalıştırıyor.

Sadece akıllı telefonlarda oynanan oyunları, bilgisayar ekranında oynamaya ne dersiniz? MeMu Play klasik bir emülatör olmanın yanında, daha çok oyun odaklı geliştirilmiş bir program olarak ön plana çıkıyor. Bu program sayesinde gamepad gibi oyun deneyimini üst seviyeye çıkaran parçaları da emülatör ile uyumlu olarak kullanma imkanını var.

Ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı versiyon ile kullanılan emülatör, kullanıcıyı fazla sıkmayan reklamlara sahip. Dilerseniz, ücretli sürümü satın alarak reklamları tamamen kaldırabilirsiniz. Öte yandan emülatörün birden fazla Android uygulamasını da çalıştırdığını belirtelim.

Nox Player

Gamepad desteği mevcut.

Diğer emülatörlerin önemli bir kısmı büyük boyutlu oyunların bilgisayarda oynanmasında sıkıntı çıkarırken, Nox Player bu oyunları da rahatça oynayabilmenizi sağlıyor. Emulatör, klavye, fare ve gamepad uyumu ile oyunlardan aldığınız verimi üst seviyeye çıkarıyor.

Ücretsiz şekilde kullanılan emülatör Call of Duty: Mobile, PUBG Mobile, Wild Rift gibi üst düzey oyunları rahatlıkla oynatıyor. Özellikle PUBG Mobile severlerin sıklıkla kullandığı emülatör, oyun performansı olarak kullanıcıları üzmeyecektir.

BlueStacks 

Hem arayüz olarak zengin ve hem de fazla kasmadan kullanılan bir program.

Uzun yıllardır piyasada olması nedeniyle Windows için en iyi Android emülatörleri arasında en fazla bilinen BlueStacks, kalitesiyle de tercih ediliyor. Hem arayüz olarak zengin ve hem de fazla kasmadan kullanılan bir program olması, onu öne çıkaran özelliklerin başında geliyor.

BlueStacks, ücretli ve ücretsiz iki sürüme sahip. Ücretsiz sürümde kullanıcıları fazla rahatsız etmeyen reklamlar bulunuyor. Dilerseniz, ücretli sürümü satın alarak reklamları kaldırabilirsiniz. Emulatör, sadece içerisinde bulunan binlerce uygulama ile sınırlı kalmıyor. Eğer dilerseniz, dışardan APK formatında dosyalar yükleme imkanınız var.

GenyMotion

Farklı Android sürümlerinde uygulama test etme imkanınız var.

Listemize özellikle geliştiricilerin sıklıkla kullandığı GenyMotion emülatörü ile devam edelim. Emülatör, uygulamaları farklı Android sürümlerinde test etmenize olanak sağlıyor. Android 4.2 ile çalışan bir Nexus One veya Android 6.0 ile çalışan bir Nexus 6 gibi sanal cihazlar oluşturabiliyorsunuz. Dilerseniz, bu sanal cihazlar arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyorsunuz.

Özelliklerinden de anlaşıldığı üzere bu emülatör, oyun gibi amaçlar için uygun değil. Ancak Facebook, Instagram ve Twitter gibi uygulamaları bu emülatör sayesinde kullanma imkanınız var.

GameLoop

GameLoop, en çok tercih edilen oyun emülatörlerinden biri.

Oyun odaklı bir Android emülatörü niteliğindeki GameLoop, Tencent tarafından geliştirildi. Geliştiricisinden de anlaşıldığı üzere, PUBG Mobile ve Call of Duty: Mobile gibi oyunlar için özel olarak tasarlanan GameLoop, en çok tercih edilen oyun emülatörlerinin başında geliyor.

Sürekli güncelleme alarak oyun deneyimini üst seviyeye çıkaran GameLoop, oyuncu güvenliği ve gizliliği sağlayan özel TP güvenlik sistemi gibi özellikler barındırıyor. Eğer oyun odaklı bir Android emülatörü arıyorsanız, GameLoop tam size göre.

Bliss OS

Başlı başına Android tabanlı bir işletim sistemidir.

Bliss OS, listedeki diğer emülatörlere göre bazı farklılıklara sahip. Diğer emülatörler Android işletim sistemini sanal ortamda çalıştırırken, Bliss OS başlı başına Android tabanlı bir işletim sistemidir.

Bliss OS kurulumunu, Virtualbox gibi uygulamaların yanı sıra bir USB aracılığıyla yapma imkanınız var. Açık kaynak kodlu Bliss OS, üzerinde değişiklikler yapmanıza da olanak sağlıyor. Bliss OS, Android 8.1 işletim sistemini çalıştırıyor. Bu sayede çoğu emülatöre göre daha güncel bir deneyim elde edebiliyorsunuz.

Droid4X

Ayrıca video kaydı yapma özelliğine sahip.

Listemizde yer alan diğer emülator programları gibi adı şanı fazla olmasa da, güçlü bir performansa sahip olması ve diğerlerinden kalır yanının olmaması Droid4X emülatörü listemize dahil etti. Üstelik bu programın en önemli özelliği, başka bir program kullanmada video kaydı yapılabilmesidir.

PrimeOS

Reklamlar biraz can sıkıyor. Ancak ücretli sürümü, reklamsız olduğu gibi daha fazla özellik sunuyor

Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan emülatör, iyi bir oyun performansına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Akıllı telefonunuzdaki neredeyse her özelliği bilgisayarınızda kasmadan kullanabileceğiniz PrimeOs emülatörünün ücretsiz sürümünde, reklamlar biraz can sıkıcı olabiliyor. Ancak ücretli sürümü, reklamsız olduğu gibi daha fazla özellik sunuyor.

LDPlayer

Öte yandan klavye, fare ve gamepad desteği var.

Windows için en iyi Android emülatörleri listemizde, yine oyun odaklı programlardan biri LDPlayer’dır. Oyun kontrollerini rahat bir şekilde yapabileceğiniz program, klavye ve fare ile sağladığı harika eşleşme ile oldukça kullanışlıdır.

KoPlayer

Reklamlar, kullanıcıları rahatsız edecek sıklıkta değil.

KoPlayer programının en güzel yani, diğer seçeneklere göre daha az reklam göstermesidir. Sıkıcı reklamlardan bıktıysanız, KoPlayer denemek için ideal bir emülatör olarak öne çıkıyor. Biraz grafiksel sorunları ilk dönemlerde sıkıntı olsa da, geliştiricileri bu sorunları da yeni güncellemelerle aştılar.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası