SonTakip

Mobil oyunların yükselişi: Konsol ölüyor mu?

Mobil oyunlar geçtiğimiz yıllar boyunca popülerliğini artırarak günümüze kadar ulaşmış durumda. Akıllı telefonların da önemli ölçüde kullanıcıya …

  Mobil oyunların yükselişi: Konsol ölüyor mu?

  Mobil oyunlar geçtiğimiz yıllar boyunca popülerliğini artırarak günümüze kadar ulaşmış durumda. Akıllı telefonların da önemli ölçüde kullanıcıya ulaşmasıyla birlikte, mobil oyun deneyimi de artmış durumda. Özellikle oyun konsollarının pabucunu dama atan mobil oyunlar, salgın döneminde insanların kurtarıcısı olmuş durumda. Mobil oyunların yükselişi, konsol oyunlarını öldürüyor mu?

  Mobil oyunların yükselişi ile ortaya çıkan konsol oyunları detayı

  Dünyanın birçok yerinde evde karantinada olanlar kendilerini oyunlarda buldu. Özellikle ücretsiz oyun sayısının yüksek olması, çeşitlilik ve akıllı telefonların ekranın iyi bir deneyim sunuyor olması mobil oyunların yükselişine neden oldu. Bu kişilerin gerçekleştirdiği oyun içi alışverişler ile de mobil oyun gelirleri bu yıl 100 milyar dolara ulaşıyor.

  Nintendo, Activision Blizzard ve Take Two gibi mobil oyun sektörünün önemli isimlerinin hisseleri bu mart ayının başından bu yana yüzde 25’ten fazla değer kazandılar. Hisse artışı yaşayan bu şirketlerin yanında ”konsol oyunları” tarafında önemli düşüşler yaşandı.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası