SonTakip

MIUI 12 menü tasarımları değişiyor! İşte yeni halleri

Xiaomi’nin Mi, Redmi ve POCO akıllı telefonları için geliştirdiği kullanıcı arayüzü MIUI yeni güncellemeyle önemli bir değişikliğe gidiyor. MIUI …

MIUI 12 menü tasarımları değişiyor! İşte yeni halleri

Xiaomi’nin Mi, Redmi ve POCO akıllı telefonları için geliştirdiği kullanıcı arayüzü MIUI yeni güncellemeyle önemli bir değişikliğe gidiyor. MIUI 12 ile tasarımsal anlamda büyük değişikliklere imza atan Çinli şirket kullanıcı deneyimini iyileştirmek için geliştirmelere devam ediyor. Yeni yayımlanan MIUI 12 Beta güncellemesi ile menü tasarımları değişti.

MIUI 12 menü tasarımları yenilendi

MIUI 12 Beta sürümünde henüz test aşamasında olan özellikler kullanıcılara sunuluyor ve geribildirimlere göre özellik global çapta kullanıma sunuluyor. Yenilikleri ilk olarak deneyimlemek isteyen kullanıcıların tercihi olan beta sürümünde bugün bir yenilik daha göründü. Android 11 tabanlı MIUI 12 Beta kullanıcılarından biri, paylaştığı ekran görüntüsü ile güç menüsü ve ses menüsü tasarımlarında değişikliğe gidildiğini gösterdi.

Yenilenen menüler:

Bu güç menüsü tasarımının Realme UI’a benzediğini söyleyebiliriz. MIUI 10’dan beri aynı kalan tasarıma göre daha pratik bir menü ortaya çıkarılmış.

Güç menüsü ise ekranı tamamen kaplayacak şekilde tasarlanmış. Önceden ekranın sağ tarafında yer alan çubuk, diğer kardeşleriyle tek menüde buluşmuş.

Yenilenen menülerin tek elde kullanıma daha açık olduğu görülüyor. Fakat ses menüsünün ekranı tam olarak kaplıyor olması bazılarımızı olumsuz etkileyebilir. Yine de bu özellik henüz beta aşamasında olduğu için daha farklı bir şekilde karşımıza çıkabileceğini unutmayalım.

Bu özelliği şu an için yalnızca MIUI 12 20.11.17 numaralı beta sürümünü kullananlar deneyimleyebiliyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası