SonTakip

Microsoft’un yeni Outlook uygulaması sızdırıldı

Microsoft, Windows 10’da yer alan yerleşik Posta ve Takvim uygulamalarının alternatifi olacak bir Outlook uygulamasını test ediyor. Monarch ve …

Microsoft’un yeni Outlook uygulaması sızdırıldı

Microsoft, Windows 10’da yer alan yerleşik Posta ve Takvim uygulamalarının alternatifi olacak bir Outlook uygulamasını test ediyor. Monarch ve One Outlook kod adıyla geliştirilen uygulamanın, geniş ekran deneyimleri için tasarlanmış bir Outlook sürümü olduğu ifade ediliyor.

Monarch projesi daha iyi bir Outlook deneyimi sunacak

Sızan detaylara göre uygulama, Outlook’un masaüstü sürümlerinin, Outlook Web Access’in ve macOS masaüstü istemcisinin yerini alacak. Mevcut masaüstü istemcilerini web teknolojileriyle oluşturulmuş tek bir uygulamayla değiştirmek isteyen firma, yeni geliştirilen uygulamanın çok daha küçük bir alan kaplamasını ve ister ücretsiz Outlook tüketicileri isterse ticari işletme müşterileri tarafından erişilebilmesini hedefliyor. 

Proje, Outlook’u Windows veya Mac’te aynı kullanıcı deneyimi ve kod tabanına sahip tek bir ürün olarak sunacak. Uygulama dahili bir Microsoft hesabı olmadan ne yazık ki kullanılamayacak. Ayrıca firma bu yeni uygulamayı tam web sürümü olarak çevrimiçi şekilde barındıracak.

Erken sürüm her ne kadar sızdırılmış olsa da, Windows 10 Mail uygulamasının yerini alacak uygulamanın nihai halini yıl sonunu alabilir. Windows Central tarafından aktarılan bilgilere göre, istemci 2022’de Windows 10’daki Posta ve Takvim uygulamalarını değiştirmek amacıyla bu yılın sonuna doğru daha büyük bir ön izleme programına girebilir.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası