SonTakip

Microsoft, Windows 10 işletim sistemine olan desteğini sürdürecek!

Microsoft tarafından 5 Ekim 2021 tarihinde tüm dünyada stabil sürümü yayınlanan Windows 11, halen bazı Windows 10 kullanıcılarına sunulmuş …

Microsoft, Windows 10 işletim sistemine olan desteğini sürdürecek!

Microsoft tarafından 5 Ekim 2021 tarihinde tüm dünyada stabil sürümü yayınlanan Windows 11, halen bazı Windows 10 kullanıcılarına sunulmuş değildi. Ardından Windows 11’e işletim sistemi üzerinden güncelleme ile geçmek isteyen ve sabırla bekleyen birçok kullanıcıya bu hizmetin sunulduğu duyuruldu. Ancak şirket, sistemlerini yükseltemeyecek kullanıcılara da güzel bir haber verdi.

Microsoft, Windows 10 sistemlerini her yıl yeni özelliklerle güncelleyecek

Microsoft, önümüzdeki yıllarda Windows 10 sistemlerini gelecek yeni güncellemelerle birlikte desteklemeyi planladığını söyledi. Şirket, bugünden itibaren Kasım 2021 güncellemesini yayınlamaya başladı. Ayrıca bundan sonraki büyük güncellemenin 2022 yılı içerisinde geleceğini söyledi. Bu sayede kullanıcıların Windows 11‘in bazı yeni özelliklerine erişmesi sağlanacak.

Microsoft’un Windows Hizmet ve Dağıtım Başkanı John Cable konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Windows 11’in ritmine uyum sağlamak için yıllık özellik güncelleme sürümlerini yayınlamayı hedefleyen yeni bir Windows 10 sistem temposuna geçiyoruz. Bir sonraki Windows 10 özellik güncellemesini, 2022’nin ikinci yarısı için planlıyoruz.

Microsoft’un gelecekteki Windows 10 özellik güncellemelerine olan bağlılığı, şirketin bu yılın başlarında piyasaya sürülen Windows 11 sırasında planları hakkında sessiz kalmasından sonra geldi. Ayrıca Microsoft’un gelecekte Windows 10’a ne getireceği henüz belli değil.

Kasım 2021 güncellemesinin çok küçük boyutta olacağı söyleniyor. Ayrıca kullanıcılar için göze çarpan tek özellik Linux için Windows Alt Sisteminde (WSL) GPU hesaplama desteği gibi gözüküyor. Tabii Microsoft’un bu ayın başlarında Windows 10 cihazlarına sunmaya başladığı yeni Microsoft Store‘u dahil etmiyoruz.

Microsoft’un gelecekteki Windows planlarının çoğu anlaşılabilir bir şekilde Windows 11 üzerinden ilerliyor. Fakat şirket, 14 Ekim 2025‘e kadar Windows 10‘un en az bir sürümünü destekleyeceğini söylüyor. Ayrıca Microsoft bugün Windows 11’in dağıtımını da hızlandırdığını söyledi.

John Cable konuyla alakalı şunları söyledi:

Olumlu kullanıma sunma deneyimimize ve bugüne kadar gördüğümüz kullanıcı geri bildirimlerine dayanarak, kullanıma sunma hızını daha önce beklediğimizden daha hızlı bir şekilde ilerletmeye karar verdik. Bu yüzden artık Windows 11 yükseltmesini uygun Windows 10 cihazlarına daha geniş bir şekilde sunacağız.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası