SonTakip

Microsoft, Bethesda’yı satın aldı! Xbox hamlesi

Microsoft Xbox Game Pass tarafına ağırlık verdikçe bir çok oyuncuyu kendine çekmeyi başarmıştı. Üstelik Xbox’a özel olarak gelen oyunların tamamı …

Microsoft, Bethesda’yı satın aldı! Xbox hamlesi

Microsoft Xbox Game Pass tarafına ağırlık verdikçe bir çok oyuncuyu kendine çekmeyi başarmıştı. Üstelik Xbox’a özel olarak gelen oyunların tamamı çıktığı günde Game Pass’e geleceğinin sözünü de vermişlerdi. Ayrıca Microsoft çatısı altında bulunan tüm oyun stüdyolarının çıkardığı oyunlar da Game Pass’e gelecek. Microsoft çatısı altına giren önemli bir firma, Game Pass oyun kütüphanesini oldukça genişletecek gibi duruyor.

Microsoft Xbox Game Pass kütüphanesini Bethesda ile genişletecek

Microsoft, Bethesda’nın üst firması olan ZeniMax Media’yı 7.5 Milyar Dolar‘a satın alarak kendisine zengin bir kütüphane katmayı başardı. Bethesda halkla ilişkiler uzmanı Pete Hines, şu açıklamalarda bulundu:

Bethesda’ya başladığımda bir avuç insandık ve The Elder Scrolls Morrowind üzerinde çalışan ekip bir ofise sığarak çalışmak zorunda kalmıştı. Şu an ise dünyanın dört bir yanında ana şirketimiz olan ZeniMax Media’ya ait bir çok stüdyo bulunuyor ve binlerce çalışma arkadaşına sahibiz. Microsoft ile uzun süredir bir geçmişimiz var ve ilk Xbox için Morrowind’i geliştirirken bir çok insan bize konsollarda bu tarz büyük ve karmaşık oyunları oynamak istemeyeceğini söylemişti. Fakat Microsoft bize daima inandı. Bugün baktığımızda herhangi boyut ve karmaşıklıktaki bir RPG oyununu konsollarda görebiliyoruz.

Bu sevindirici haber ile birlikte Bethesda’nın kült oyunlarını Game Pass aracılığıyla oynayabileceğiz. Bethesda bu haberi resmi twitter hesabından duyurarak “Bethesda Xbox ailesine katılıyor” şeklinde bir tweet attı.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası