SonTakip

Mi Band 6, Xiaomi’yi zirveye taşıdı

Giyilebilir teknoloji konusunda hayli bir yol kat eden Xiaomi, en büyük rakibi Apple‘a göz açtırmıyor. Özellikle Mi Band serisi ile birçok …

Mi Band 6, Xiaomi’yi zirveye taşıdı

Giyilebilir teknoloji konusunda hayli bir yol kat eden Xiaomi, en büyük rakibi Apple‘a göz açtırmıyor. Özellikle Mi Band serisi ile birçok kullanıcıdan olumlu geri dönüşler alan şirket, Apple’ı giyilebilir teknoloji pazarında geride bırakmayı başardı. Yine de Apple, ortaya çıkan raporlara göre dünyanın en iyi akıllı saatlerini üretiyor.

Xiaomi akılı band pazarında Apple’ı geride bıraktı

Xiaomi sadece akılı telefon pazarında değil, aynı zamanda giyilebilir teknoloji pazarında da Apple’ı geride bıraktı. Canalys’e göre, Xiaomi bu yılın ikinci çeyreğinde 8 milyon teslimat gerçekleştirdi. Hemen altında 7.9 milyon teslimatla Apple bulunuyor. Ayrıca Xiaomi ikinci çeyrekte giyilebilir teknoloji pazar payının yüzde 19,6‘sını kontrol ederken, Apple yüzde 19,3‘lük bir pazar payına sahip. Üçüncü sırada ise 3,7 milyon teslimat ve yüzde 9,2‘lik pazar payıyla Huawei bulunuyor.


Akıllı Band pazar payı ve sevkiyat listesi

Apple her ne kadar ikinci sırada olsa da raporlara göre şirket en iyi akıllı saatleri üretmeye devam ediyor. Apple Watch sevkiyatları yıldan yıla yüzde 29,4 artıyor. Apple’ın bir akıllı bandı olmasa da giyilebilir teknoloji pazarı bir tutulduğu için Xiaomi, Mi Band 6 sayesinde Apple’ı geride bırakmayı başardı. Asıl önemli olan nokta ise Apple, akıllı saat pazarının zirvesinde duruyor.


Akıllı Saat pazar payı ve sevkiyat listesi

Apple, ikinci çeyrekte 7,9 milyon sevkiyat ve yüzde 31,1 pazar payı ile akıllı saat pazarının zirvesinde yer alıyor. İkinci sırada, 2.3 milyon sevkiyat ve yüzde 9,0‘lık pazar payı ile Huawei bulunuyor. Akıllı saat pazarında Xiaomi, 1,5 milyonluk sevkiyat ve yüzde 5,7 pazar payı ile beşinci sırada yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası