SonTakip

Mercedes, S Serisi için artırılmış gerçeklik dönemi!

BMW, Tesla, Audi ve Mercedes gibi otomotiv üreticileri yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve çeşitli sensör teknolojilerini günümüz standartlarına …

Mercedes, S Serisi için artırılmış gerçeklik dönemi!

BMW, Tesla, Audi ve Mercedes gibi otomotiv üreticileri yapay zeka, artırılmış gerçeklik ve çeşitli sensör teknolojilerini günümüz standartlarına uygun olarak sürücülere sunmaya başladı. Mercedes, S Serisi için geliştirdiği artırılmış gerçeklik özelliğine sahip heads-up display (AR-HUD) teknolojisini tanıttı.

Mercedes, S Serisi için AR-HUD teknolojisini tanıttı

Mercedes, S Serisi modellerinde en güncel teknolojileri kullanarak hem sürücülerin hem de yolcuların konforlu seyahat etmesini sağlıyor. Standart hava yastıklarına sahip ilk aracı üreterek sektöre yön veren şirket, 2021 yılında arka koltuk hava yastığı ile gelen ilk modelleri üretmeye başlayacak.

2021 S Serisi, artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip heads-up display bulunduran ilk lüks araç olma özelliğiyle karşımıza çıkıyor. Geliştirilen yapay zeka teknolojisi sayesinde önde bulunan araçların altına yansıyan ışıklar ile araç mesafesi korunuyor.

Ayrıca kavşaklarda daha güvenli hareket edebilmek için anlık alınan görüntüler yapay zeka ile işlenerek sürücüyü uyarıyor. AR-HUD, artırılmış gerçeklik ve yapay zeka sayesinde yol ve trafik koşullarını analiz ederek sürüş güvenliğini artırıyor.

2021 S Serisi modellerinde heads-up display haricinde 4 farklı ekran ile bilgi-eğlence sistemi ve araç özelliklerini kontrol edebileceksiniz. 2021 S Serisi PHEV Plug-in Hibrit modeli , yaklaşık 100 km menzil ile günlük şehir içi seyahatlerinizi elektrik motorlarıyla gerçekleştirmenizi sağlayacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası