SonTakip

Mercedes, DRIVE PILOT için HERE Technologies ile anlaştı

Mercedes, SAE (Society of Automotive Engineers) seviye 3 otonom sürüş sistemi olan DRIVE PILOT’u bu yıl tanıtacağını duyurdu. Çevresel algılama …

Mercedes, DRIVE PILOT için HERE Technologies ile anlaştı

Mercedes, SAE (Society of Automotive Engineers) seviye 3 otonom sürüş sistemi olan DRIVE PILOT’u bu yıl tanıtacağını duyurdu.

Çevresel algılama teknolojisine sahip olan seviye 3 otonom sürüş sistemleri, seviye 2’den farklı olarak yavaş hareket eden bir aracın yanından hızla geçmek gibi bilinçli kararlar alabilirler.

Seviye 3 otonom sürüş sistemi Mercedes DRIVE PILOT geliyor

HERE Technologies, geliştirdikleri HD Live Map’in Mercedes tarafından DRIVE PILOT sisteminde kullanılacağını duyurdu.

Almanya’da belirli koşullar altında araç kullanımı için tasarlanan DRIVE PILOT, piyasada bulunan ilk SAE seviye 3 otonom sürüş sistemi olacak.

HERE HD Live Map, DRIVE PILOT sisteminin yolu analiz edebilmesi için sağladığı veri sayesinde aracın viraj kabiliyetini artıracak.

Bulut tabanlı HERE HD Live Map, sisteme üç boyutlu yol ağı hakkında ayrıntılı veriler sağlayarak otonom sürüş sisteminin daha kararlı çalışmasına katkıda bulunacak.

Mercedes-Benz, DRIVE PILOT sistemini 2021’in dördüncü çeyreğinde yeni S serisinde kullanacak. Başlangıçta 60 km/s hız sınırlamasıyla Almanya otoyollarında aktif olacak.

DRIVE PILOT teknolojisinin diğer Mercedes-Benz modellerine de geleceğini belirten şirket, tüm dünyada bu özelliğin kullanılabilmesi için çalışmalara devam ettiklerinin altını çizdi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası