Mercedes-Benz Vision EQS tanıtıldı!

  • 11 Eylül 2019
  • 116 kez görüntülendi.
Mercedes-Benz Vision EQS tanıtıldı!

Mercedes-Benz elektrikli araçlarına ev sahipliği yapacak olan EQ ailesi için konsept bir otomobilin tanıtımını gerçekleştirdi. Bugün 2019 Frankfurt Motor Show etkinliğinde tanıtılan Vision EQS adlı yeni konseptin, “EQ modellerinin heyecan verici, fütüristik tasarımını” ortaya koymaya yardımcı olduğu belirtiliyor.

Vision EQS modelinin performansı ile başlamak gerekirse, 469 beygir gücünde olan araç, 700 kilometreye kadar menzile sahip olacak. 100 kWh’lik bataryanın yer aldığı aracın, 0 – 100 km hıza 4.5 saniyenin altında çıkabildiği belirtiliyor.

Tesla menzil konusunda neden en iyisi? İşte cevabı

Günümüzde elektrikli araçların sayısı her geçen gün artarken, Tesla menzil konusunda Porsche ve Audi gibi üreticilere meydan okumaya devam ediyor. Peki, Tesla menzil konusunda neden en iyisi?

Mercedes-Benz Vision EQS konsepti oldukça dikkat çekiyor!

Hali hazırda piyasada olan elektrikli araçların bundan çok daha kısa sürede 100 km hıza ulaşabildiğini belirtmek isteriz. Hali hazırda Vision EQS bir konsept araç olduğu için üretim hattında görme ihtimalimiz oldukça düşük.

Mercedes, Volkswagen’in MEB mimarisi ile benzer şekilde birden fazla modele adapte olabilen modüler bir elektrikli araç platformu geliştirmeye odaklanmış durumda. Bu sayede Mercedes hem paradan tasarruf edecek, hem de piyasaya daha fazla elektrikli otomobil sürecek. Daha önce detayları paylaşılan EQC modeli Alman otomobil devinin ilk uzun menzilli elektrikli aracı olacak.

Oldukça dikkat çekici bir iç tasarımı olan araç, koltukları ile tekneleri andırıyor. Çok sayıda geri dönüştürülmüş plastiğin kullanıldığı Vision EQS’de sürdürülebilir malzemelerin kullanımının sistematik olarak geliştirildiği söylendi.

İç kısım, geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılmış bir deri alternatifi ile kaplanırken, tavan kaplaması bir miktar geri dönüştürülmüş okyanus atığı plastiğin eklenmesiyle oluşturulan yüksek kaliteli bir tekstilden oluşuyor.

Mercedes-Benz, EQS’yi karbon nötr yaklaşımı ile elektrikliye geçiş sürecini bir adım ileri taşıyacak bir platform olarak kullanıyor. Dünyanın en eski otomobil üreticisinden elektrikli araçlar ile neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.

https://shiftdelete.net/mercedes-benz-vision-eqs-tanitildi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası