SonTakip

Mars Şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nde 140 milyon dolar yatırım aldı

Mars Şehri ile gerçek Mars deneyimini yaşamak mümkün olacak. Dubai, dünyada Mars deneyimini yaşatmak için Mars Şehri projesini başlatıyor.

Mars Şehri Birleşik Arap Emirlikleri’nde 140 milyon dolar yatırım aldı

İnsanlar bir süre daha Mars’a gidemeyecek. Ancak Mars Şehri ile bu deneyimi yaşamak mümkün olacak. Dubai, dünyada Mars deneyimini yaşatmak için yeni bir Mars Şehir  projesi başlatıyor.

Mars Şehri, Dubai’de inşa ediliyor

Birleşik Arap Emirlikleri, Emirati çölünde 140 milyon dolara mal olacak bir Mars Şehri’ni inşa etme planlarını açıkladı. Estetik olarak bu projeye uygun olan Dubai’de, kenti çevreleyen kum tepeleri Mars’ta bulunan renk tonuna benzer şekilde kırmızımsı bir renge sahip.

Simule yaşam: Mars Şehri

Mars Bilimsel Şehri, 1.9 milyon metrekarelik bir alanda modern dünyadan kopuk halde olacak. Şehirdeki içindeki bilim adamları ve mühendisleri Mars koşullarına göre oluşturulmuş ortamda çalışmalarına yürütecek. Yeryüzünde türünün en büyük Mars yaşam alanı araştırmacılara 1 yıl boyunca ev sahipliği yapacak.

Araştırmacılar şehirlerinde gıda yetiştirecek, 3D yazıcılar ile ihtiyaç duydukları araç ve gereçleri de üretecek. Ayrıca 1 yıl boyunca Mars’ta yaşamanın neden olacağı psikolojik etkiler gözlemlenecek. Uzay çalışmalarına son yıllarda hız veren Birleşik Arap Emirlikleri, 2020’de Hope adlı ilk uzay aracını da başlatmayı planlıyor.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/mars-sehri-140-milyon-dolar-yatirim-aldi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası