Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu

Gündemden bir türlü düşmeyen koronavirüs için aşı çalışmaları tam gaz devam ederken Almanya’da kurucularının Türk olduğu bir şirket aşı …

Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu

Gündemden bir türlü düşmeyen koronavirüs için aşı çalışmaları tam gaz devam ederken Almanya’da kurucularının Türk olduğu bir şirket aşı bulduklarını duyurmuştu. Pfizer’in BioNTech’le geliştirdiği koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu. Bu aşının koronavirüse karşı yüzde 90 oranında etkili olduğu söyleniyor ve bu oldukça heyecan verici.

Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu: Tek doz 159 TL

Koronavirüs aşısı üzerinde binlerce bilim insanı çalışıyor. Farklı ülkelerden farklı sonuçlar gelse de bir tanesi oldukça umut verdi. Geçen günlerde koronavirüsü için aşıda başarıya ulaştıklarını duyuran Türk bilim insanaları tüm dünyanın gündemine oturdu. ABD merkezli Pfizer ile birlikte geliştirdikleri koronavirüs aşısında yüzde 90 başarıya ulaştıklarını açıklayan Almanya merkezli BioNTech şirketi ve başındaki Özlem Türeci ve Uğur Şahin dikkat çekiyor.

T24’te yer alan haberde yer verilen açıklamaya göre ABD ile yapılan anlaşmada bir doz aşının 19,5 dolar (159 TL) olacağı söylendi. Aşı çalışmalarının halen sürdüğü söylenirken Pfizer’in ABD ile temmuz ayında 1,95 milyar dolarlık anlaşma imzaladı. Aşının iki doz olarak uygulandığı söyleniyor ve fiyatlandırmaya göre tek doz 159 TL, iki dozun ise 318 TL olacağı belirtiliyor.

Aşı hakkında daha önce yapılan açıklamalara göre 2021 yılının ilk çeyreği bitmeden uygulanmayacağı söyleniyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
kamera sistemleri güvenlik kamerası