SonTakip

Joe Biden, filosunu elektrikle araçlarla değiştirecek

Yeni ABD Başkanı Joe Biden, yakın tarihte federal hükümetin gazla çalışan araç kullanımını aşamalı olarak durdurma ve bunları elektrikle çalışan …

Joe Biden, filosunu elektrikle araçlarla değiştirecek

Yeni ABD Başkanı Joe Biden, yakın tarihte federal hükümetin gazla çalışan araç kullanımını aşamalı olarak durdurma ve bunları elektrikle çalışan araçlarla değiştirme sürecini başlatacak. Duyuru ayrıca, Biden‘ın kampanya yolunda hükümetin filo araçlarını Amerikan yapımı EV‘lerle değiştirme sözünü de yerine getiriyor.

Amerikalı otomobil üreticilerini sevindiren haber

Bu duyurunun Tesla, Rivian ve Lordstown gibi ABD merkezli EV üreticilerinin yanı sıra, elektrikli araç üretiminde milyarlarca dolarlık yatırımların ortasında olan Ford ve General Motors gibi eski üreticileri için harika bir haber olduğu düşünülüyor.

Genel Hizmetler İdaresi‘ne göre, 2019 itibariyle federal hükümetin filosunda yaklaşık 650.000 araç bulunuyordu. Buna 245.000 sivil araç, 173.000 askeri araç ve 225.000 postane aracının dahil olduğu belirtiliyor. Bu araçlar 2019‘da toplam 4.5 milyar mil yol kat etti.

Joe Biden ayrıca tüketicilere gazlı arabaları elektrikli araçlarla değiştirmeleri için indirim veya teşvikler sunan bir sistem yaratma sözü de verdi. Ancak şu anda bu plan hakkında daha fazla bir ayrıntı açıklamadı.

Ayrıca Biden’ın siparişinin, çoğunlukla lüks ve performans araçlarına odaklanan Tesla için doğrudan bir kazanç olamayacağı düşünülüyor. Bu siparişten yararlanabilecek otomobil üreticileri arasında Transit minibüslerinin elektrikli bir versiyonunu kısa süre önce piyasaya süren Ford ve BrightDrop adlı elektrikli teslimat araçlarına odaklanan yeni bir şirket kuran GM yer alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası