SonTakip

Jeff Bezos’tan uzayda üretim için ilginç öneri

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, bugün uzaya çıktı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bezos …

Jeff Bezos’tan uzayda üretim için ilginç öneri

Dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, bugün uzaya çıktı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Bezos, endüstriyel üretimin uzayda yapılması gerektiğini savundu.

Jeff Bezos, kirlilik ve uzayda üretim hakkında konuştu

Bugün gerçekleştirilen uzay yolculuğu gündeme damgasını vurdu. Jeff Bezos ve kardeşi Mark Bezos’un da yer aldığı dört kişilik ekip uzay turizmi ile ilgili önemli bir adım attı.

Blue Origin genel merkezinden fırlatılan Blue Origin roketi sorunsuz bir şekilde hareket etti. Bu etkinliği genel bakış etkisi olarak adlandıran Jeff Bezos, “Bu gezegeni ne pahasına olursa olsun korumamız gerekiyor. Gezegene baktığınızda sınırsız imkanların varlığını hissediyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Çevre kirliliğine de değinen Bezos, “Dünyayı kirleten endüstriyel işlemlerin uzayda gerçekleştirilmesi gerekiyor. Uzaydan gördüğünüzde atmosferin ne kadar ince olduğunu fark ediyorsunuz. Oysa yer yüzündeyken çok büyük görünüyor. Bunu başarmamız yüz yıl sürse de yapmalıyız.” dedi.

Bu hayalin şimdilik mümkün olmadığını belirten analistler, önümüzdeki yüz yılda uzay turizmi ve uzay endüstrisinin daha ekonomik hale gelemeyeceğinin altını çizdi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası