SonTakip

Jeff Bezos’tan ‘ölümsüzlük’ için bir hamle daha!

Son yılların en çok konuşulan isimlerinden Jeff Bezos ve Elon Musk, sürekli olarak farklı konularla gündeme gelerek kafaları karıştırmaya devam …

Jeff Bezos’tan ‘ölümsüzlük’ için bir hamle daha!

Son yılların en çok konuşulan isimlerinden Jeff Bezos ve Elon Musk, sürekli olarak farklı konularla gündeme gelerek kafaları karıştırmaya devam ediyor.

Bilindiği üzere Elon Musk, SpaceX şirketiyle uzay araştırmaları yapıyor ve yörüngeye roket gönderiyor. Bezos ise bu yarışta Blue Origin şirketiyle rekabet ediyor. İkili arasında son derece çekişmeli günler yaşanırken, Jeff Bezos bu kez de ölümsüzlüğü bulmak için kolları sıvadı. Dünyanın en zengin insanı Jeff Bezos, ölümsüzlüğü araştırma kapsamında yeni bir yatırım daha yaptı.

Jeff Bezos, Altos Labs şirketine yeni bir yatırım yaptı

Dünyanın en zengin insanı Bezos, insanları nasıl gençleştireceklerini araştırmak amacıyla bir kez daha yaşlanma karşıtı biyoteknoloji şirketine yatırım yaptı. Jeff Bezos’un yatırım yaptığı şirketin ismi ise henüz bu yılın başlarında kurulan Altos Labs.

ABD merkezli Altos Labs adlı şirket, ölümsüzlüğü keşfetmek için araştırmalar yapmakla hükümlü. Bezos ise bildiğiniz üzere bu girişimin yatırımcılarından biri ve Altos Labs’a yatırım yaparak hedeflerine daha çabuk ulaşmanın yollarını araştırıyor.

Öne çıkan bilgilere göre Altos Lab; temel olarak hücreye protein eklemeyi içeren, ayrıca hücreye kök hücre benzeri bir duruma dönmesi talimatı veren ”yeniden programlama” isimli bir teknoloji üzerine çalışıyor.

Daha önce 2012 yılında Bilim adamı Shinya Yamanaka, bu yöntemi farelerde denedi ve Nobel ödülüne layık görülmüştü. İşte Altos Labs’ın araştırmalarında da yine Shinya Yamanaka’ya göreceğiz. Yamanaka, Altos Labs’a bilimsel danışma kurulu başkanı olarak katılacak ve araştırmalara da katkı sağlayacak.

Yaşlanma karşıtı olarak araştırmalar yapan Altos Lab, şu anda çalışmalarını ABD ve Birleşik Krallık’ta sürdürüyor. Ancak şirket önümüzdeki günlerde araştırma kapsamını genişletmek için; Körfez, San Diego, Cambridge, Birleşik Krallık ve Japonya’da birden fazla araştırma enstitüsü kuracak ve çalışmalarını hızlandıracak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası