SonTakip

iPhone’daki özellik Android’e geldi! İlk görüntüler

Apple’ın cihazlar arasında hızlı dosya aktarımı yapılabilmesini sağlayan AirDrop teknolojisini günümüzde bilmeyen kalmadı. iPhone, iPad ve Mac …

iPhone’daki özellik Android’e geldi! İlk görüntüler

Apple’ın cihazlar arasında hızlı dosya aktarımı yapılabilmesini sağlayan AirDrop teknolojisini günümüzde bilmeyen kalmadı. iPhone, iPad ve Mac kullanıcılarının sıkça kullandığı AirDrop’a rakip bir teknolojinin telefon üreticileri ve Google tarafından geliştirildiğini uzun bir süre önce sizlere duyurmuştuk. Nearby Sharing olarak adlandırılan bu özellik test edilmeye başlandı.

AirDrop rakibi: Nearby Sharing testleri başladı!

Google Play Hizmetleri’nin 20.16.12 sürümü ile test edilmeye başlanan bu özellik için beta programına dahil olmak gerekiyor. Ancak, bazı kullanıcılar beta sürecinde olmalarına rağmen bu özelliğe sahip olamadıklarını belirtiyor, yani kısıtlı bir kitleye sunulmuş gibi görünüyor.

AirDrop ile benzer şekilde çalışan bu özelliği kullanarak dosya aktarımı yapmaya çalıştığınızda, etraftaki cihazlar taranıyor ve cihazı seçtiğinizde karşı tarafın onayı istenecek. Daha sonrasında dosya aktarım işlemi başlıyor.

Belge, resim ve hatta link bile gönderebildiğiniz bu özelliği deneyenler, gönderim sonrasında dosyaların otomatik olarak açıldığını belirtiyor. Google’ın bunu kapatma şansı sunup sunmayacağı şu anda bilinmezliğini korurken, Android 6.0 ve daha yeni sürümlerde çalışacak.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası