Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

iPhone X kamera özelliği çalıntı çıktı!

Geçtiğimiz gün iPhone X satışlarından hiç memnun olmadığı ortaya çıkan Apple, şimdi de bambaşka bir sorunla baş etmek zorunda. Apple, iki farklı patent ihlalinden dolayı davalık oldu.

  • 01 Mayıs 2018
  • 107 kez görüntülendi.
iPhone X kamera özelliği çalıntı çıktı!

Geçtiğimiz gün iPhone X satışlarından hiç memnun olmadığı ortaya çıkan Apple, şimdi de bambaşka bir sorunla baş etmek zorunda. Apple, iki farklı patent ihlalinden dolayı davalık oldu. Bunlardan biri Araba Kullanırken Rahatsız Etme özelliği, diğeriyse iPhone X kamera özelliği olurken, şimdiden şirketin bu ihlallere cevabı merak edilmeye başlandı.

iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus ve iPhone X kamera özelliği başka şirketlerden mi alındı?

iPhone X kamera düzeninde yapılan patent ihlali, Apple ve Corephotonics‘i Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’nde karşı karşıya getirdi. İsrail temelli Corephotonics, “Minyatür Telefoto Lens Düzeni” özelliğinin kendilerine ait olduğunu, Apple’ın 2 yıldır telefonlarında bu özelliği hiçbir açıklama olmadan kullandığını iddia ediyor.

Dava, şirketin çift kamera düzenine sahip olan iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerini kapsıyor. Dava dosyalarında Corephotonics üretilen bu teknoloji şöyle anlatılıyor:

“Corephotonics çift kamera teknolojisinde akıllı telefon kamerası içerisine minyatür bir telefoto lens yerleştirilir. Bu sayede akıllı telefon kamerası, daha yüksek kalite ve ışık duyarlılığı sağlar, Dijital yakınlaştırmanın görüntü bozan sonuçlarının aksine, Corephotonics tarafından geliştirilen bu teknoloji, dijital ve optik yakınlaştırmayı beraber kullanarak temiz görüntüler sunar.”

İşin daha tuhaf kısmıysa burada başlıyor. Apple, 2012 yılında bu patente ilgi göstermeye başlıyor ve 2014’te iki şirketin yöneticileri Tel Aviv‘de bir araya geliyorlar. Hatta Apple denemek yapmak için Corephotonics’ten kamera örneği bile istiyor. Ardından anlaşma son buluyor ve Apple’ın bu teknolojileri izin bile almadan bir şekilde kullandığı ortaya çıkıyor.

Diğer bir önemli özellik ise “Araba Sürerken Rahatsız Etme” oldu. Araç sürerken iPhone’nunuzu tüm bildirimlere kapatabilir ve sadece önemli gördüğünüz kişilerin mesaj bildirimlerini alabilirsiniz. Sadece favori listesindeki kişiler sizi arayabilirken, bu özelliğin de Allied Signal tarafından patentlenmiş olduğu ortaya çıktı.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/iphone-x-kamera-ozelligi-calinti-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
Azim Güvenlik