SonTakip

iPhone 7 “servis yok” sorununa ücretsiz tamir!

Bazı iPhone 7’lerde “servis yok” sorunu yaşanıyor. Apple sorundan etkilenen cihazlar için bazı ülkelerde ücretsiz tamir programı başlattı.

iPhone 7 “servis yok” sorununa ücretsiz tamir!

Bazı iPhone 7’lerde  “servis yok” sorunu yaşanıyor. Apple sorundan etkilenen cihazlar için bazı ülkelerde ücretsiz tamir programı başlattı.

iPhone 7’deki “servis yok” sorununu Apple kabul etti! 

Apple’ın Eylül 2016’da satışa sunduğu iPhone 7 ile ilgili bazı kullanıcılar sürekli servis yok hatası ile karşılaştıklarını bildirdiler. Konuyu araştıran Apple sorundan etkilenen cihazlar için ücretsiz tamir kararı aldı.

iPhone 7 servis yok sorunu ile ilgili şikayetler 2016’da başlamıştı. Kullanıcılar uçak modunu açıp kapattıktan sonra şebeke sinyali alamadıkları dile getirmişlerdi.

Apple’ın açıklamasına  göre çok az sayıdaki birimde bulunan bir bileşen hatası cihazın bir hücresel ağa bağlı değilmiş gibi görünmesine sebep oluyor. Apple bu sorundan muzdarip olan birimlerin Eylül 2016’dan Şubat 2018’e kadar Çin, Hong Kong, Japonya ve Makao’da satıldığını açıkladı.

Bu sorunu çözmek için daha önce Apple servislerine ücret ödeyenlere paraları iade edilecek. Bu, Apple’ın 2015 yılından beri uyguladığı dördüncü bileşen değiştirme programı. Farklı ülkelerdeki bazı modeller bu bileşen değişimi için uygun.

-Çin-Model numaraları A1660, A1780
-Hong Kong-Model numarası A1660
-Macao-Model numarası A1660
-ABD (Porto Riko ve ABD Virgin Adaları dahildir) -Model numarası A 1660
-Japonya – Model numarası A1779

iPhone 7’deki model numarası satın alınan ülke için listelenen numaralardan biriyle eşleşiyorsa Apple mağazalarına giderek tamir programından faydalanmak mümkün. Apple’ın programı başka hangi ülkelerde uygulayacağı ile ilgili bir bilgi şimdilik bulunmuyor.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/iphone-7-sebeke-sorununa-ucretsiz-tamir

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası