SonTakip

iPhone 13 serisinin ön sipariş sayısı dudak uçuklattı!

Teknoloji dünyasının merakla beklediği Apple lansmanı geçtiğimiz hafta gerçekleşti. iPhone 13 serisinin yanı sıra Watch Series 7, iPad mini ve …

iPhone 13 serisinin ön sipariş sayısı dudak uçuklattı!

Teknoloji dünyasının merakla beklediği Apple lansmanı geçtiğimiz hafta gerçekleşti. iPhone 13 serisinin yanı sıra Watch Series 7, iPad mini ve 9. nesil iPad tanıtıldı. Tabii ki etkinlikte doğal olarak tüm gözler iPhone 13 modellerinin üzerindeydi.

Tanıtıldıktan kısa bir süre sonra ön siparişe açılan iPhone 13 serisi, bazı ülkelerde büyük ilgi gördü. Bu nedenle stokları yetiştiremeyen Apple, yeni siparişlerin teslimat tarihlerinde değişikliğe gitme kararı aldı.

iPhone 13 serisi, bir günde 5 milyondan fazla sipariş aldı

Kimilerine göre iPhone 12 modellerine kıyasla büyük değişikliklerle gelmeyen iPhone 13 serisi, ön siparişe açıldığı günden itibaren Çin başta olmak üzere tüm dünyada büyük rağbet gördü. Apple’ın bu noktadaki ilk planı toplam dört modelden oluşan seriyi belirli ülkelerde 17 Eylül’de ön siparişe açmak ve teslimatlarına da 24 Eylül’de başlamaktı.

Ancak son gelen verilere göre özellikle Çin’de iPhone 13 serisine büyük bir ilgi söz konusu. Telefonlar, ön siparişe açıldığı ilk gün 5 milyonun üzerinde ön sipariş aldı. İlginç bir şekilde bu sipariş sayıları sadece üçüncü taraf e-ticaret platformlarını kapsıyor. Yani Apple’ın çevrimiçi mağazası buna dahil değil.

Bunun yanı sıra Apple’ın Çin’deki resmi web sitesi de yoğunluk nedeniyle birkaç defa çöktü. Kullanıcılar, hiçbir şekilde siteye giriş yapamadı. Hatta bu durum ülkenin sosyal medya platformu Weibo’da trendlere yükselmişti.

Şirket, ilk etapta telefonların teslimat tarihini 24 Eylül olarak belirse de, yoğun ilgi nedeniyle tarihlerde bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldı. Gelen bilgilere göre, yeni siparişlerin teslimat tarihi ekim ayının sonuna ertelendi.

Aynı durumun bir benzeri ABD’de yaşandı. Apple, iPhone 13 Pro ve Pro Max’in yanı sıra aynı etkinlikte tanıttığı iPad mini modelinin bazı versiyonlarının teslimat tarihlerinin ekim ayının sonuna ertelendiğini duyurdu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası