SonTakip

iPhone 12 ve Pro satış tahminleri tutmadı!

iPhone 12 serisi 13 Ekim tarihinde Apple’ın online tanıtımıyla karşımıza çıktı. Tanıtım sonrası ailenin bu dört üyesinden iPhone 12 ve iPhone 12 …

iPhone 12 ve Pro satış tahminleri tutmadı!

iPhone 12 serisi 13 Ekim tarihinde Apple’ın online tanıtımıyla karşımıza çıktı. Tanıtım sonrası ailenin bu dört üyesinden iPhone 12 ve iPhone 12 Pro, 23 Ekim tarihinde satışa sunuldu. iPhone 12 ve Pro satışları için resmi sonuçlar henüz açıklanmasa da Apple ve önemli analistler tarafından yapılan iPhone 12 satış tahmini tutmayacak gibi görünüyor.

Peki daha satışa sunulması üzerinden bir hafta geçen modellerden hangisi daha çok talep gördü? Bu sorunun cevabı için Apple parça tedariği önemli bir ipucu veriyor.

Hangi iPhone 12 modeli daha çok satış gördü?

Yeni iPhone modelleri her sene olduğu gibi bu sene de Apple Store mağazaları önünde uzun kuyruklar oluşturdu. iPhone 12 serisi satışa çıkmadan önce ünlü analist Ming Chi Kuo, iPhone 12 modelinin daha çok talep göreceğini öngörmüştü.

Kısa süre sonra Apple içinden gelen bilgilerde iPhone 12 modelinin daha fazla talep görmesinin beklendiği yönündeydi. Ancak satış rakamları henüz açıklanmasa da, iPhone 12 Pro modeli çok daha fazla talep görüyor gibi görünüyor. Bu talebin daha fazla olduğu gerçeği ise Apple parça tedariğinde gizli.

Ortaya çıkan bilgilere bakılırsa Apple, LIDAR sensörü için kullanılan VCSEL çip üretimi için ek sipariş vermeye hazırlanıyor. Bildiğiniz gibi LIDAR sensör, iPhone Pro modellerde kullanılıyor. Ancak bunlardan Pro Max henüz satışa sunulmuş değil. Pro Max modeli ise iPhone 12 Mini ile birlikte 6 Kasım tarihinde ön siparişe sunulacak. İki model 13 Kasım tarihinde satışa sunulacak.

Henüz Ming Chin Kuo’nun tahminlerinin tutmadığını söylemek için erken olsa da, ünlü analist tahminlerini yenilemiş gibi görünüyor. Buna göre iPhone 12 ve iPhone 12 Pro satışları  birbirine yakın olacak yüzde 30 – 35 bandında seyredecek. Ünlü analistin iPhone Pro Max için yüzde 15 – 20, iPhone 12 Mini için ise yüzde 10 – 15 bandında bir satış yüzdesi tahmini bulunuyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası