SonTakip

iPhone 12 Pro ve Galaxy Note 20 Ultra hız testinde!

iPhone 12 Pro ve Galaxy Note 20 Ultra ikilisi bir hız testi aracılığıyla kozlarını paylaştı. Bu yılın ağustos ayında kullanıcıların karşısına …

iPhone 12 Pro ve Galaxy Note 20 Ultra hız testinde!

iPhone 12 Pro ve Galaxy Note 20 Ultra ikilisi bir hız testi aracılığıyla kozlarını paylaştı. Bu yılın ağustos ayında kullanıcıların karşısına çıkan Güney Kore kökenli akıllı telefon, Geekbench 5’in çoklu çekirdek testinden 2770 puan almayı başarmıştı.

Gücünü 8 çekirdekli ve Exynos 990 isimli bir işlemciden alan bu ürün 12 GB RAM ile donatıldı. Apple’ın ürününe baktığımızda ise işlemci bağlamında A14 Bionic ile karşılaşıyoruz. Bu işlemci 5 nm fabrikasyon süreci ile üretildi.

iPhone 12 Pro ve Galaxy Note 20 Ultra hız testi ile sahnede

“PhoneBuff” isimli bir YouTube kanalının paylaştığı bir videoda bu testin iki aşama eşliğinde tamamlandığını görüyoruz. İlk aşamada bu ikilinin uygulamaları çalıştırma konusunda ne kadar hızlı olduğu ve bu uygulamalar açıkken nasıl bir performans ortaya koyduğu ölçülüyor.

İkinci aşamada ise daha önce açılan uygulamalar yeniden açılıyor ve bu sefer bu ikilinin aynı uygulamaları ne kadar çabuk bir şekilde çalıştırdığı tespit ediliyor. iPhone 12 Pro, ilk turda Galaxy Note 20 Ultra’ya 14 saniyelik bir fark atıyor.

Buradan hareketle A14 Bionic’in bir uygulamayı ilk kez çalıştırma konusunda Exynos 990’dan üstün olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın işlemcisi, bilindiği üzere, Geekbench 5’ten 3882 puan almıştı.

İkinci turda ise iPhone 12 Pro’nun Galaxy Note 20 Ultra’ya 3 saniye fark attığını görüyoruz. ABD menşeli üründe 6 GB RAM mevcut. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizi ilgili video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası