iPhone 11 kamera detayları ortaya çıktı!

  • 25 Mayıs 2019
  • 164 kez görüntülendi.
iPhone 11 kamera detayları ortaya çıktı!

Yeni iPhone modellerinin tanıtılmasına her ne kadar aylar olsa da ortaya her geçen gün daha fazla bilgi çıkıyor. Merakla beklenen akıllı telefona dair bilgilerin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak, iPhone 11 kamera özellikleri ve donanımına dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

OLED ekranlarla gelecek olan iPhone 11 modellerinden biri 5.8 inç ekran boyutuna, diğeri ise 6.5 inç ekran boyutuna sahip olacak. Ve her iki telefon modelinde de bir önceki iPhone modelleri gibi çentiğe yer verilecek.

Bunun yanı sıra ortaya çıkan raporlarda, Face ID teknolojisinin daha da geliştirileceği belirtiliyor. Face ID tarafında yapılan en büyük değişikliğin, yüzün daha geniş açıdan algılanabilmesi oluyor.

Yeni iPhone modellerindeki ekranın üstünde buzlu cam kaplama yer alacak. Mat kaplama ile birlikte ekran parlaklığının da biraz daha düşmesi bekleniyor. Ayrıca yandaki çerçeveler yine paslanmaz çelikten oluşacak. Stereo hoparlörlerde de önemli gelişmeler görülecek, ses performansı daha da artırılacak.

Apple’ın 11 yeni iPhone modeli onaylandı!

Apple’ın yeni iPhone modellerini tanıtmasına beş aydan daha kısa bir süre kaldı. Sızıntıların yanı sıra ilk resmi adımlardan birisi ortaya çıktı ve 11 yeni iPhone modeli için sertifika alındı.

iPhone 11 kamera özellikleri nasıl olacak?

iPhone 11’in kamera kurulumlarına baktığımızda ise 3 arka kamera kurulumuna yer verileceği söyleniyor. Bu 3 kameradan biri normal, biri telefoto, son olarak diğer ise ultra geniş açılı lens ile birlikte gelecek. Normal kamerasında OIS desteği bulunan telefonun ultra geniş açı kamerasında OIS desteği bulunmayacak. Yani yalnızca normal ve ultra geniş açılı kamerada OIS desteği bulunacak.

iPhone 11’de kullanılacak olan ultra geniş açılı lensin, akıllı telefonlarda kullanılacak olan en dar ultra geniş açı lensi unvanına sahip olduğunu belirtelim. Bunun yanı sıra telefonun arkasındaki LED flaş, çok daha fazla alanı aydınlatabilecek.

Ek olarak iOS 13, sık kullanılan bazı uygulamaları, akıllı RAM yönetimi sayesinde, daha önceden ön belleğe alacak. Bu sayede iPhone modelleri daha akıcı ve hızlı bir şekilde çalışabilecek.

Yeni iPhone modelleri hakkında daha net ve detaylı bilgilere ulaşmak için biraz daha beklememiz gerekecek.

https://shiftdelete.net/iphone-11-kamera-ve-donanim-detaylari-ortaya-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası