SonTakip

iOS kullanıcıları dikkat! Wi-Fi için ölümcül hata tespit edildi

Android ve iOS işletim sistemleri arasında uzun yıllardır süregelen rekabet en çok da kullanıcıların işine yarıyor. Bu sayede insanlar gelişmiş …

iOS kullanıcıları dikkat! Wi-Fi için ölümcül hata tespit edildi

Android ve iOS işletim sistemleri arasında uzun yıllardır süregelen rekabet en çok da kullanıcıların işine yarıyor. Bu sayede insanlar gelişmiş özellikleri deneyimleme imkanına sahip olurken, bazı durumlarda da kullanıcı deneyimine zarar verebilecek çeşitli hatalar keşfedilebiliyor.

Apple’ın başı kendi işletim sistemiyle belada. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Wi-Fi sorunun ardından bir yenisi ortaya çıktı. iPhone’lardaki bağlantı özelliklerini geçici olarak devre dışı bırakan hatayı bir kez daha analist Carl Schou ortaya çıkardı.

Dikkat! bu Wi-Fi ağ adını kullanmayın

Kısa süre önce ortaya çıkan bir bilgi, iPhone’lardaki bir hatayı ortaya çıkarmıştı. Wi-Fi ağ adını “%p%s%s%s%s%n” yapan Carl Schou, telefonun kablosuz özelliğinin tamamen devre dışı kaldığını fark etti. Bu olayla tüm dünyanın gündemine gelen analist, daha fazlası olabileceğinden şüphelendi.

Bu nedenle çeşitli denemeler yapan Carl Schou, bu denemeler sırasında benzer sorunlara neden olan bir hata daha keşfetti. “‘%secretclub%power” isimi ikinci isme ulaşan analist, Wİ-Fi adını bu şekilde değiştiren iOS cihazların, kabosuz özelliğinin kalıcı olarak devre dışı kaldığını fark etti.

Genellikle Wi-Fi ayarları sıfırlandığına dorun çözülüyor. Ancak Shou, iki iOS cihazda herhangi bir düzelme yaşanmadığını ve cihazların şu an için kullanılamaz olduğunu belirtti. Sorunun tam olarak neden kaynaklandığı şu an için belirsizliğini korurken, “%s, %p ve %n” karakterlerinin hatanın temel nedeni olduğu düşünülüyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası