SonTakip

iOS için Gboard 1.2 sürümüne güncellendi

Google’ın iOS için klavyesi Gboard, 1.2 sürümüne güncellendi. 3D Touch gibi pek çok yeniliği destekleyen Gboard, bizlere neler sunuyor yakından bakalım.

iOS için Gboard 1.2 sürümüne güncellendi

Maalesef hala Türkçe dil desteği bulunmayan Google‘ın iOS için geliştirilen akıllı klavyesi Gboard, 1.2 sürümüne güncellendi.

Google‘ın arama yeteneklerinin dahil edildiği, kendi içerisinde GIF ve emoji arama motoru olan ve ön yüklü gelen yüzlerce emoji ve GIF’i yollayabileceğiniz Gboard, ayrıca zengin tema desteği, GPS ile lokasyon takibi ve lokasyona göre aramalar yapabilme gibi pek çok yeteneğe sahip.

Bu gelişmiş yeteneklere bir de 3D Touch eklendi. Apple’ın standart klavyesinde bulunan 3D Touch desteği, artık Gboard‘a da geldi.

Klavyede 3D Touch desteği ne artılar sunuyor?

Akıllı telefon ve tabletler gibi dokunmatik cihazlarda, yazı düzenlerken bizi zorlayan etmenlerin başında, düzenlemek istediğimiz karaktere, imleci getirmek. Bu noktada 3D Touch daha farklı bir deneyim bizlere sunuyor.

3D Touch desteği ile beraber referans Apple klavyesine sert bastırdığınızda klavye şeffaflaşıyor ve imleci bastırarak istediğiniz yere sürükleyebiliyorsunuz.

Gboard, 3D Touch açısından Apple klavyesi kadar iyi çalışmıyor ama, hiç olmamasından da iyi. Çünkü Gboard, özelleştirme tarafında ciddi avantajlar da sunuyor. Yani kullanıcılar zengin özelleştirme imkanlarıyla beraber, iyi kötü 3D Touch desteğini de aynı anda kullanabilecekler.

Yeni sürüm Gboard başka neler getiriyor?

Arka plan temalarını özelleştirip, başka hazır arka planlar ekleyebiliyorsunuz. iOS 10 emojileriyle beraber, kişi bilgilerini hızlıca paylaşım özellikleri de yeni sürümle karşımıza çıkıyor.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-icin-gboard-12-surumune-guncellendi-76226

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası