SonTakip

iOS için Adobe Lightroom güncellendi!

Adobe’un en çok kullanılan fotoğraf düzenleme ve manipülasyon uygulaması Lightroom’un iOS sürümü güncellendi. Yeni güncellemenin içeriği ve tüm detayları haberimizin içerisinde!

iOS için Adobe Lightroom güncellendi!

Adobe’un iOS üzerinde en çok kullanılan fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olan Lightroom’un 2.7 sürümü bugün yayımlandı. Güncellemenin en önemli özelliği ise Authentic HDR (High Dynamic Range) olarak dikkat çekiyor.

Lightroom 2.7 neler getiriyor?

2.7 sürümü ile birlikte Authentic HDR’ın dışında RAW dosyaların çıkışını alabilme özelliği, 3D Touch için yeni bir Widget ve bildirim bölümünde (Notification Center) Today yani Bugün adında bir görünüm seçeneği iOS kullanıcılarının beğenisine sunuldu.

Adobe tarafından Raw HDR olarak da isimlendirilen Authentic HDR‘ı biraz daha detaylı inceleyelim. Öncelikle iOS kullanıcılarının iyi bildiği üzere iPhone ile RAW fotoğraflar çekmek mümkün ama bunu dışarıdan yükleyeceğiniz ekstra bir uygulama yardımıyla yapmak zorundasınız.

Adobe’un iddiaları ise Raw HDR sayesinde bugüne kadar görebileceğiniz en kaliteli HDR fotoğrafları çekebileceğiniz yönünde. Özellikle de aşırı derecede gren azaltma, netleştirme ve renk ayarını otomatik olarak yapan ve ortalamanın altında kalitede HDR fotoğraflar sunan iOS’un kendi kamera uygulaması ile kıyasladığınızda ortaya çok daha başarılı sonuçlar çıkacağı söyleniyor.

Son olarak da Lightroom 2.7 güncellemesinin dağıtılmaya başlandığını ve kısa bir süre içerisinde tüm iOS kullanıcıları tarafından indirilebilir hale geleceğini de hatırlatalım.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-icin-adobe-lightroom-guncellendi-79967

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası