SonTakip

iOS 15 ne zaman çıkacak?

Apple’ın online olarak düzenlediği etkinlikte tanıttığı iOS‘un en yeni sürümü iOS 15, yeni özellikleri ve iyileştirmeleri ile şimdiden iPhone …

iOS 15 ne zaman çıkacak?

Apple’ın online olarak düzenlediği etkinlikte tanıttığı iOS‘un en yeni sürümü iOS 15, yeni özellikleri ve iyileştirmeleri ile şimdiden iPhone severlerden tam puan almayı başardı. İlk aşamada beta olarak sunulan yeni sürümden sonra kullanıcılar iOS 15 ne zaman çıkacak ve son kullanıcı ile buluşacak sorusunu sormaya başladı.

Apple güncellemenin son kullanıcıyla buluşacağı tarihi tam olarak açıklamasa da geçmiş yıllardaki yayınlamalara göre bazı analistler yeni güncellemenin çıkış tarihi hakkında tahminlerde bulundu. Peki herkesin merak ettiği iOS 15 ne zaman çıkacak?

iOS 15 neler sunacak

Yapılan tahminlere göre iOS’un en yeni sürümünün her yıl olduğu gibi bu yılda Eylül ayında yayınlanması bekleniyor. Hatta yabancı kaynaklarda yer alan bazı bilgilere göre yeni sürümün 14 Eylül’de yayınlanacağı iddia ediliyor. Ancak kararlı sürümün yayınlanmasını beklemek istemiyorsanız burada yer alan adımları takip ederek cihazınıza beta sürümünü kurabileceğinizi belirtelim.

Peki tahmini olarak 4 ay sonra tüm kullanıcılarla buluşacak iOS 15 nasıl olacak? Ne gibi özellikler sunuyor?

iOS 15 ile birlikte Android ve Windows kullanıcıları nihayet FaceTime aramalarına katılabilecekler. WWDC açılış konuşması sırasında Apple, kullanıcıların Android cihazlardan ve Windows PC’lerden arama yapabilmeleri için FaceTime’ın web’de kullanılabileceğini duyurdu. Görüntülü arama hizmeti daha önce yalnızca iOS ve Mac cihazlarda kullanılabiliyordu.

Kullanıcılar şimdi arkadaşlarıyla FaceTime görüşmesi yaparken SharePlay ile deneyimlerini paylaşabiliyor; örneğin Apple Music’ten birlikte şarkı dinleyebiliyor, TV programlarını veya filmleri eşzamanlı olarak izleyebiliyor veya uygulamaları birlikte görüntülemek için ekranlarını paylaşabiliyorlar.

Yeni iOS sürümü ile birlikte Bildirim özelliği de değişiyor. Daha büyük ikonlar ile karşımıza çıkan iOS 15’te Bildirim Özeti özelliği yer alacak. Düşük öncelikli bildirimleri bir araya toplayan özelliğe kişilerden gelen bildirimler dahil edilmeyecek.

Odaklanma özelliği sayesinde kişisel ve iş olarak farklı modlar ayarlanabilecek. Yapay zeka destekli özellik sayesinde sadece görmek istediğiniz bildirimler ekranda yer akacak. Ayrıca kullandığınız odaklanma moduna göre ana ekran da değişecek.

iOS 15, kullanıcıların dikkat dağınıklığını azaltmalarına ve odaklanmalarına yardımcı olan güçlü araçlar sunuyor. Odak, bildirimleri ve uygulamaları kullanıcının nelere odaklanmak istediğine göre filtreleyen yeni bir özellik. Müşteriler, özel bir Odak oluşturup veya hangi kişilerin ve uygulamaların onlara bildirim gönderebileceğini belirlemek için aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanarak önerilmiş bir Odak seçip aygıtlarını anı yaşamalarına yardımcı olacak şekilde ayarlayabiliyorlar.

iOS 15’te yer alan Live Text (Canlı Metin) özelliği sayesinde 3. parti uygulamalara ihtiyaç duymadan OCR (Optik Karakter Tanıma) teknolojisi kullanılabilecek.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası