SonTakip

iOS 14’teki özellik, Xiaomi telefonlara geliyor!

Çinli akıllı telefon üreticileri uzun süredir iPhone özelliklerini taklit etmekle suçlanıyor. Bu suçlamaların doğruluk payı değişkenlik …

  iOS 14’teki özellik, Xiaomi telefonlara geliyor!

  Çinli akıllı telefon üreticileri uzun süredir iPhone özelliklerini taklit etmekle suçlanıyor. Bu suçlamaların doğruluk payı değişkenlik gösterirken, Xiaomi’nin MIUI 12 arayüzü ile kullanıcıların telefonun arkasına iki veya üç defa dokunarak işlem gerçekleştirmesini sağlayacak özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu size tanıdık geliyorsa, iOS 14 özelliği olarak görmüş olma ihtimaliniz yüksek.

  iOS 14 özelliği: Back Tap, Xiaomi telefonlara geliyor!

  Eylül ayında iPhone 12 serisi tanıtıldıktan sonra kullanıcılara sunulacak olan iOS 14’te yer alan bu özellik çift dokunma olarak adlandırılıyor. Kullanıcılar telefonun arkasına iki defa dokunarak, belirledikleri kısayolun çalışmasını sağlayabiliyor.

  Bu kapsamda Xiaomi’nin yine bir özelliği taklit ettiğini söylemek oldukça kolay. Ancak durum göründüğü gibi değil. Apple bunu çalışır halde gösteren ilk üretici olsa da, Google yıl başından bu yana üzerinde çalışıyordu. Tabi bu çalışmalar, çift dokunma özelliğini ilk duyuran şirketin Apple olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

  Konumuza dönecek olursak: Xiaomi MIUI 12 kullanıcı arayüzüne getireceği bu özellik ile benzer şekilde telefonun arkasına iki veya üç defa dokunarak çeşitli işlemlerin gerçekleştirilmesini sağlayacak. Bu özelliğin cepte yanlışlıkla aktif hale gelmemesi için telefondaki sensörlerin sağladığı verilerden yararlanılacak.

  Xiaomi’nin ilk etapta sunduğu işlem sayısı oldukça sınırlı. Kullanıcıların ekran görüntüsü alma, fener açma, kamera başlatma ve kontrol merkezini / bildirim panelini açma işlemlerini telefonun arkasına dokunarak yapabileceği belirtiliyor. Tabi ilerleyen süreçte bu seçeneklerin sayısı kolayca artırılabilir.

  Kaynak: Shiftdelete

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  %d blogcu bunu beğendi:
  kamera sistemleri güvenlik kamerası