SonTakip

iOS 14 ile nihayet geldi dedirten Gmail özelliği

iOS 14 yakın zaman önce iPhone kullanıcılarına ulaştı. Beklenen güzel pek çok özelliğe iOS 14 ile kavuşan iPhone kullanıcıları Gmail için nihayet …

iOS 14 ile nihayet geldi dedirten Gmail özelliği

iOS 14 yakın zaman önce iPhone kullanıcılarına ulaştı. Beklenen güzel pek çok özelliğe iOS 14 ile kavuşan iPhone kullanıcıları Gmail için nihayet geldi dedirten özelliğe kavuştu. Google, iOS 14 ile iPhone’lar için varsayılan e-posta uygulamasının, Gmail olarak ayarlanmasına izin veren güncellemesini kullanıcıların beğenisine sundu.

iPhone’da artık Gmail varsayılan e-posta uygulaması olarak seçiliyor

Apple tarafından geçen hafta piyasaya sürülen iOS 14, kullanıcılara artık biraz daha özgür davranmayı sağlıyor. Normalde Apple’ın yerleşik e-posta uygulaması varsayılan olarak seçiliyordu ve Gmail kullanan kişiler varsayılan uygulama olarak bunu ayarlayamıyordu. iOS 14 desteğinin sunulmasının ötesinde yeni kullanıcıların bu özelliği kullanması için Gmail güncellemesine ihtiyaç vardı.

Nasıl yapacaksınız?

Öncelikle telefonunuzu hâlâ güncellemediyseniz iOS 14’ü yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra Gmail’in en son güncellemesini yapmalısınız. Güncellemeleri yaptıysanız, telefonunuzda Ayarlar> Gmail Uygulaması> Varsayılan Posta Uygulamasın olarak seçmeye tıklayın. Varsayılan uygulamanız artık Gmail oldu.

Ayrıca belirtmeden geçmeyelim: Söz konusu değişiklik yapılıyor ancak kullanıcılar bazı hatalarla karşılaşıyor. Telefonunuzu kapattığınızda bu ayarlar sıfırlanıyor. Yani her telefonunuzu kapatıp açtığınızda ”varsayılan e-posta uygulamasını” tekrardan ayarlamanız gerekiyor. Bu ise pek çok kullanıcının rahatsızlık duymasına neden oluyor. Apple söz konusu durum hakkında resmi bir açıklama yapmadı ancak kullanıcılar yakın zaman içinde sorunun ele alınması gerektiğini düşünüyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası