SonTakip

iOS 14.2 Public Beta çıktı! Nasıl yüklenir?

iPhone 12 tanıtımının ne zaman yapılacağını hala bilmediğimiz bu günlerde, iOS 14.2 Public Beta güncellemesi ortaya çıktı. Kısa bir süre önce …

iOS 14.2 Public Beta çıktı! Nasıl yüklenir?

iPhone 12 tanıtımının ne zaman yapılacağını hala bilmediğimiz bu günlerde, iOS 14.2 Public Beta güncellemesi ortaya çıktı. Kısa bir süre önce Developer Beta ile gelen özellikler, Public Beta ile birlikte daha geniş bir kitlenin kullanımına sunuluyor. Yeni güncellemeyle ile gelen özellikler arasında Shazam uygulaması için yapılan güncelleme ön plana çıkıyor.

iOS 14.2 Public Beta çıktı!

Public Beta sürümleri ile Developer Beta sürümleri arasında teknik olarak bir fark bulunmuyor. Bu güncellemelerin beta olduğunu ve yükleme sonrası sorunlarla karşılaşma ihtimalinizin hayli yüksek olduğunu unutmamanız gerekiyor. Özellikle tek telefonunuz varsa iOS 14’ü görmek için acele etmemenizde fayda var.

iOS ile birlikte aynı zamanda iPad OS 14.2 Public Beta sürümü de yayımlandı. Böylece iPad OS 14.2 ile gelen yenilikleri merak eden ama geliştirici olmayan kullanıcılarda bu yeni özellikleri deneyimleyebilecek.

iOS 14.2 Public Beta sürümü nasıl yüklenir?

iOS 14’ün herkese açık geliştirici sürümünü yüklemek için buraya tıklayarak Beta Yazılım Programı’na kayıt olmanız gerekiyor.

– Açılan sayfada Sign Up butonuna tıklayarak Apple hesabınız ile kayıt olmalısınız. Daha önce kayıt yaptıranlar ise Sign In bölümüne tıklayarak giriş yapabiliyor.


– Karşınıza çıkan sözleşmeyi kabul ettikten sonra iOS bölümüne tıklamanız ve Get Started başlığı altında yer alan “enroll your iOS device” linkine tıklamanız gerekiyor.
– Daha sonra Install Profile bölümünden Public Beta profilini indirerek cihazınıza kurmanız gerekli.
– İşlemleri başarıyla tamamladıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünde Public Beta sürümünü göreceksiniz.

Yukarıda belirttiğimiz üzere hatalar ile karşılaşma ihtimaliniz epey yüksek. Public Beta’yı yükledikten sonra iOS 14’e tekrar dönmek istediğinizde cihazınıza iTunes üzerinden geri yükleme yapmanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

iOS 14.2 Public Beta özellikleri

Geliştirici sürümünde olduğu gibi Public Beta’da da Shazam uygulamasını Kontrol Merkezi’ne ekleme seçeneği eklenmiş oldu. Bu sayede 2017 yılında Apple tarafından satın alınan uygulamanın iOS ile daha iyi entegre olması sağlanacak. Shazam bildiğiniz gibi etrafınızda çalan müziği tanıyabilen bir algoritmaya sahip.

14.2 Public Beta sürümü sosyal mesafe için de önemli bir güncelleme aldı. Buna göre büyüteç uygulamasına iki kişi arasındaki mesafeyi ölçen Kişi Algılama özelliği geliyor. Böylece görme engellilerin sosyal mesafeyi ayarlaması bu özellik sayesinde kolaylaşacak.

Yeni güncelleme ile birlikte müzik çalmadığında bile dinlemek isteyebileceğiniz ve son çalınan albümleri listeleyen, Kontrol Merkezi için yeniden tasarlanmış Şimdi Yürütülüyor pencere özelliğiyle karşımıza çıkacak. Ayrıca 14.2 Public Beta, AirPlay için yeniden tasarlanmış bir arabirim sayesinde birden fazla AirPlay 2 özellikli cihazın müzik çalmasını kolaylaştırıyor.


Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası