SonTakip

iOS 14.2 Beta 3 çıktı! İşte özellikler

Apple’ın merakla beklenen iPhone 12 ailesi bu akşam yapılan etkinlik ile tanıtılmış oldu. İşte bu etkinliğin ardından iOS 14.2 Beta 3 …

iOS 14.2 Beta 3 çıktı! İşte özellikler

Apple’ın merakla beklenen iPhone 12 ailesi bu akşam yapılan etkinlik ile tanıtılmış oldu. İşte bu etkinliğin ardından iOS 14.2 Beta 3 geliştiriciler için yayımlandı. Güncelleme şu anda geliştiricilere sunulmuş durumda. Peki güncelleme ile birlikte neler değişiyor?

iOS 14.2 Beta 3 ile neler geliyor

Geliştircilere sunulan bu yeni güncelleme ile birlikte kontrol merkezinde yeniden tasarlanmış bir AirPlay 2 kontrolleri ekleniyor. Bunun yanı sıra kilit ekranında yenilenmiş kontroller de bu güncelleme ile birlikte geliyor.

Müzik tarafında ise karşımıza bildirim kısmında yeni bir Shazam geçişi ekleniyor. Shazam müzik tanıma geçişlerini kontrol merkezine eklemeye izin veriyor. Çok büyük değişiklikler getirmeyen bu güncelleme ile birlikte iPhone ile daha fazla kontrol ve detaylı düzenlemeler hakkında gelişmeler karşımıza çıkıyor.

Bahsi geçen özellik ”Müzik Tanıma” kontrolünü kullanıcıları getiriyor. Müzik Tanıma, çevrenizde çalan müziği keşfetmenize olanak tanıyor ve AirPod’ları takarken bile uygulamalarda çalan müziği algılayabiliyor. Bunun yanı sıra daha önce tanıtılmış olan 13 yeni emoji bu güncelleme ile getiriliyor.

Sonraki güncellemelerde nelerin karşımıza çıkacağının az buçuk habercisi olan bu güncellemeler, her seferinde daha da gelişmiş olarak sunulmasının yanında elbette küçük de olsa hata düzeltmelerini içeriyor. Uygulama geliştirciler içinse bu detaylar oldukça önemli hale geliyor.

Kaynak: Shiftdelete

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası