iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 çıktı

  • 27 Eylül 2019
  • 121 kez görüntülendi.
iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 çıktı

Apple geçen hafta iOS 13‘ü yayınlamıştı. Ancak bazı iPhone ve iPad modelleri bu yeni güncellemeyi alamamıştı. Apple, iOS 13 alamayan cihazlar için iOS 12.4.2 sürümünü piyasaya sürdü. Ancak bunun nedeni ne yazık ki bir güvenlik açığı. Google’ın iOS 12.4.1 sürümünde güvenlik açığı bulmasıyla harekete geçen Apple, rakibinin uyarısını dikkate aldığını ve güvenlik açığını kapattığını söyleyebiliriz.

iOS 13.1 ve iOS 13 karşı karşıya!

iOS 13.1 ve iOS 13 hız testi için bir araya geldi. Aralarında 6 gün olan iki farklı güncelleme performans açısından değerlendirildi. Değerlendirme için 4 farklı iPhone kullanıldı…

Bildiğiniz gibi bazı Apple cihazları iOS 13 desteği kapsamında değillerdi. Bu cihazlar için son güncelleme, birçok iPhone modelinde bir jailbreak için izin verilen bir güvenlik açığını ortaya çıkartmış, ve bu sorun geçen ay yayımlanan iOS 12.4.1 sürümüyle görünür olmuştu. Güvenlik açığını bulan ekibin, iki farklı güvenlik açığı bulduğu söylenirken, bu güvenlik açıklarının yeni güncelleme ile ortadan kalktığı belirtiliyor.

Peki iOS 12.4.2 güncellemesi hangi cihazlara geldi? 

Güvenlik açığının kapatıldığı ve yeni güncellemenin geldiği cihazlar, iOS 13 güncellemesini alamayan cihazlar için bu yeni güncellemenin kullanılabilir durumda olduğunu söyleyelim.

https://shiftdelete.net/ios-13-alamayan-cihazlar-icin-ios-12-4-2-cikti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası