iOS 13.1 yayınlandı! İşte sunulan yenilikler

 • 25 Eylül 2019
 • 112 kez görüntülendi.
iOS 13.1 yayınlandı! İşte sunulan yenilikler

Apple geçen hafta merakla beklenilen iOS 13 sürümünü herkesin kullanımına sunduğunda, iOS 13.1 ve iPadOS‘un 24 Eylül tarihinde yayınlanacağı belirtmiştik. Beklendiği gibi oldu ve iOS 13.1 güncellemesi iPhone modelleri ile buluştu.

iOS 13’te tespit edilen hataları ve güvenlik açıklarını gideren, güncellemenin odağında yeni özellikler var.  iOS’un bu ara sürümü, beta sürecinde kaldırılan bazı özellikleri kullanıcılara sunarken, en çok iPhone 11 sahiplerini ilgilendiriyor.

iPadOS az önce ücretsiz olarak duyuruldu

iPad kullanıcılarının Haziran ayından bu yana beklediği iPadOS yayınlandı. iPad’lere onlarca yeni özellik kazandıran ve iOS 13.1 ile yayınlanan iPadOS özellikleri ile dikkat çekiyor.

iOS 13.1 çıktı! iOS 13.1 nasıl yüklenir?

iPhone 11 modellerinde Apple U1 olarak adlandırılan ve cihazları ultra geniş bant ile buluşturan bir yongaya yer verildi. Apple bu yonga sayesinde AirDrop arabiriminde cihazların bulunmasını çok daha kolay hale getirdi.

Apple cihazlarının fazla sayıda olduğu bir ortamda, AirDrop ile dosya paylaşmak istediğinizde U1 yongası diğer cihazların yerini tarıyor. Elinizdeki iPhone’a en yakın cihaz, listenin ilk sırasında gösteriliyor.

iOS 13 yayınlandı! iOS 13 nasıl yüklenir?

iOS 13 yayınlandı! Böylece iPhone kullanıcılarının Haziran ayından bu yana devam eden bekleyişi sona erdi. İşte iOS 13 nasıl yüklenir? sorusunun cevabı ve güncellemenin detayları!

Güncellemenin beraberinde getirdiği bir diğer yenilik, Apple Haritalar için ETA paylaşımı oldu. Bu özellik sayesinde Apple Haritalar üzerinde bir konuma varış zamanınızı canlı olarak başkasıyla paylaşmanız mümkün.

Ayrıca, güncelleme Kısayollar uygulaması için otomasyon sekmesini ve küçük arayüz düzeltmeleri içeriyor. Örneğin, PowerBeats Pro veya AirPods gibi kullandığınız cihazı gösteren bir simge arayüze dahil edildi.

Ev uygulamasına  farklı ışık türlerinin yanı sıra yeni animasyonlar için yeni simgeler eklendi. Ayarlar bölümündeki bazı sayfalarda değişikliklerin yaşandığı iOS 13.1’in, genel anlamda iOS 13’e kıyasla daha performanslı olması bekleniyor.

iPhone 11 Pro kutudan çıkıyor (VİDEO)

3 kameraya sahip iPhone 11 Pro kutu açılışı ile karşınızdayız. Bu videoda hem iPhone 11 Pro özellikleri neler hızlıca bakarken hem de merak edilen  iPhone 11 Pro kutu içeriği de karşımızda olacak.

iOS 13.1 güncellemesini alan iPhone modelleri

 • iPhone  XS, XS Max, XR, X
 • iPhone  8
 • iPhone  8 Plus
 • iPhone  7
 • iPhone  7 Plus
 • iPhone  6S
 • iPhone  6S Plus
 • iPhone  SE
 • iPod touch (7. jenerasyon)

https://shiftdelete.net/ios-13-1-yayinlandi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası