SonTakip

iOS 11 için yeni bir özellik keşfedildi!

iOS 11 beta 4 ile kullanıcıları çok kullanışlı bir özellik kullanıma sunuldu. iOS 11 ile sunulan bu özellikle birlikte, kullanıcıların yakındığı bir sorun daha çözüme kavuşmuş oldu!

iOS 11 için yeni bir özellik keşfedildi!

iOS 11 ile ilgili her geçen gün yeni bir detay ortaya çıkmaya devam ediyor. Kullanıcıların merakla final sürümünün yayınlanmasını beklediği, iOS 11′in çok kullanışlı olan yeni bir özelliği keşfedildi.

iOS 11 ile zayıf WI-FI ağlarına otomatik olarak bağlanmaya son!

Geçtiğimiz saatlerde iOS 11 için beta 4 sürümünü yayınlayan Apple, yeni beta sürümüyle birlikte otomatik olarak WI-FI ağlarına bağlanmanızı önleyecek. Peki, bu nasıl olacak?

Bir önceki beta sürümüyle ortaya çıkan bu özellik, kullanıcıları sinir eden otomaik olarak WI-FI ağlarına bağlanma sorunsalını da ortadan kaldırmış olacak.

Bu özelliği kullanmak için WI-FI bağlantıları kısmından, ağ bağlantılarını yanındaki mavi ”i” işaretine tıklayarak, bu ağa otomatik bağlanmayı devredışı bırak seçeneğini seçerek bu özelliği aktif edebilirsiniz.

Böylelikle WI-FI bağlantınız açık olduğu zamanda sizi rahatsız eden, WI-FI uyarıları da ortalıktan kalmış olacak. Bu özelliğin bir benzeri de 2009 yılında Smart Network Switch adında piyasaya sunan Samsung, kullanıcıların o dönemde yaşadığı bu sorunu olarak ortadan kaldırmıştı.

Daha önceden neden bu özelliğin neden bize sunulmadığını tartışan iOS kullanıcıları, sonunda otomatik WI-FI bağlantılarını önleyebileceği bir özelliğe sonunda kavuşmuş oldular.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-11-icin-yeni-bir-ozellik-kesfedildi-83757

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası