SonTakip

iOS 11 depolama alanını kokluyor!

Apple’ın popüler mobil işletim sistemi iOS’un, büyuk yeniliklere imza atılan yeni sürümü iOS 11’in kapladığı depolama alanını iOS 10 ile karşılaştırıldı.

iOS 11 depolama alanını kokluyor!

Güncelleme ve yenilik denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden biri olan Apple, bu yılki WWDC etkinliğinde tanıttığı yeni işletim sistemi iOS 11 ile de, kullanıcılarına birçok yeni özellik ve avantaj sunmaktan geri kalmadı. Bu bağlamda birçok farklı yeniliği beraberinde getiren iOS 11‘in, bir önceki nesil iOS 10‘a göre depolama performansı kıyaslandı.

iOS 11 vs iOS 10 depolama alanı karşılaştırması!

İlk yayınlanan geliştirici betasının yüklenmesinin ardından yapılan testler ve gözlemler neticesinde yeni iOS 11‘in, bir önceki nesil iOS 10‘a nazaran depolama alanını çok daha verimli bir şekilde kullandığı belirlendidoğrulandı.

Yukarıda yer alan ve aynı cihaza temiz kurulum yapılarak gerçekleştirilen test görseline bakarak iOS 11‘in, iOS 10‘a göre kullanıcısına daha fazla boş kullanım alanı bıraktığını görebiliriz. Ayrıca temiz kurulumdan sonra gözlemlenen 0,77 GB‘lık fark ile, iOS 11 ile beraber “Güncelleme demek daha fazla yer demek!” tabusu da yıkılmış oldu.

HEVC (Yüksek Verimli Video Kodlaması) ve HEIF (Yüksek Verimli Görüntü Formatı) gibi geliştirdiği yeni dosya formatları sayesinde bunu başarabilen Apple, uzun vade de çok daha verimli bir depolama alanı kullanımı vaat edebiliyor. Son olarak 16 GB‘lık depolama alanına sahip iPhone kullanıcılarını çok sevindirecek bu yeni dosya formatlarının ileride muhtemelen çok daha verimli olacağını da belirtmeden geçmeyelim.

 

Kaynak adres : http://www.shiftdelete.net/ios-11-vs-ios-10-depolama-alani-karsilastirmasi-82872

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası