SonTakip

iOS 11.4 Beta yayınlandı!

Apple, geliştiriciler için iOS 11.4 Beta güncellemesini yayınladı. Peki, iOS 11.4 Beta ile hangi yenilikler sisteme ekleniyor? İşte güncellemenin detayları.

iOS 11.4 Beta yayınlandı!

Apple, geçtiğimiz günlerde iOS 11’in sorunlarını çözen iOS 11.3’ü yayınlamıştı. Cupertinolu dev, batarya sağlığı durumu ve ciddi sistem optimizasyonları ile gelen iOS 11.3’ün ardından, bugün de geliştiriciler için iOS 11.4 Beta güncellemesini indirime sundu. Peki, iOS 11.4 Beta ile sisteme yeni özellik ekleniyor mu?

iOS 11.4 Beta ile gelen yenilikler

Kullanıcılar daha önce AirPlay‘in ses aktarımında 2-3 saniyelik gecikme olduğunu daha önce dile getirmişti. iOS 11.4 Beta güncellemesi ile AirPlay’de yaşanan lag yani gecikme sorunu düzeltiliyor. Ayrıca YouTube uygulamasını Apple TV‘ye sadece görüntü olarak aktarıp sesi farklı bir kaynağa da aktarabiliyorsunuz.

Güncelleme ile paylaşılan web kimlik bilgileri API’ında sürekli kontrol duşu açılan “Otomatik Doldurma” sorunu çözülüyor. Apple Music‘te bir parçanın sonunda donma sorunu yine güncelleme ile düzeltilen hatalar arasında yer alıyor. Yayınlandan düzeltme içeriklerinin yanında performans ve kararlılık iyileştirmelerinin de yapıldığını söyleyelim.

Eğer geliştirici kimliğiniz varsa iOS 11.4 Beta güncellemesini; Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden yükleyebilirsiniz.

iOS 11.4 güncellemesini alacak cihazlar

iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil

WWDC 18 etkinliği sonrası yayınlanması beklenen iOS 11.4 güncellemesinin, şimdilik çok farklı bir yeni yenilik sunması beklenmiyor. Ancak tahminlerimize göre; geçtiğimiz yılın Haziran ayında söz verilen iCloud üzerinden iMessage özelliği bu güncelleme ile kullanıma sunulacak.

 

Kaynak adres : https://shiftdelete.net/ios-11-4-beta-yayinlandi

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası