SonTakip

Intel’in CEO’su çip krizi için tarih verdi

Intel’in tepe yöneticisi Pat Gelsinger, dünyanın şu anda mücadele ettiği küresel yonga kıtlığının potansiyel olarak birkaç yıl daha …

Intel’in CEO’su çip krizi için tarih verdi

Intel’in tepe yöneticisi Pat Gelsinger, dünyanın şu anda mücadele ettiği küresel yonga kıtlığının potansiyel olarak birkaç yıl daha sürebileceğine inanıyor. Şirketin yöneticisi, sorunun 2 yıl kadar daha uzayacağını düşünüyor.

CEO, son kazanç raporu sırasında yaptığı açıklamada, tüm dünyayı kasıp kavuran çip krizi hakkında açıklama yaptı. Pat Gelsinger, şirketin üç aylık daha zayıf bir kazanç kaydetmesinin ardından “Bu, Intel için çok önemli bir yıl” dedi.

CEO, son kazanç raporu sırasında konuştu

Gelsinger, halihazırda dünya çapında çeşitli endüstriyi etkilemiş olan tedarik kısıtlamalarının ek kapasiteler inşa edilene kadar devam edeceğini belirtti. CEO ayrıca bu yeni kapasitelerin, yonga kıtlığını hafifleteceğini ve arzın talebi karşılamasına yardımcı olabileceğini düşünüyor.

Aynı zamanda yapılan yongaların, otomobil ve tüketici elektroniği ürünlerini etkileyen darbeyi hafifleteceği de öngörülüyor. Bir röportajda Pat, “İnsanların daha fazla kapasite ortaya koyması biraz zaman alacak.”

Küresel kıtlık, otomobil üretiminin ve hatta bazı ev aletlerinin de durmasına yol açan çok sayıda sektördeki üretimi zaten kesintiye uğrattı. Son zamanlarda, ABD Başkanı Joe Biden sorunu çözmek için çeşitli teknoloji devleri ve yarı iletken tabanlı firmalarla bir araya geldi ve hatta yarı iletken endüstrisi için 50 milyar dolar taahhüt etti.

Gelsinger’a göre, “Gereken ölçekte ihtiyaç duyulan yatırım çok büyük.” Pat ayrıca, talaş kıtlığını hafifletmeye yardımcı olmak için bir miktar üretim kapasitesine sahip olacağına söz verdi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası