SonTakip

Instagram Live Rooms, Clubhouse’a rakip oluyor

Instagram’ın Clubhouse’a rakip olarak çıkardığı Live Rooms’a yeni bir özellik geliyor. Instagram Live Rooms kullanımı artarken geliştirilmeye de …

Instagram Live Rooms, Clubhouse’a rakip oluyor

Instagram’ın Clubhouse’a rakip olarak çıkardığı Live Rooms’a yeni bir özellik geliyor. Instagram Live Rooms kullanımı artarken geliştirilmeye de devam ediliyor. Live Rooms arkadaşlarınızla birlikte canlı yayın yapmanızı sağlıyor. Normalde bir arkadaşınızla canlı yayın yapabiliyorsunuz fakat Live Rooms bu sayıyı artırmanıza yardımcı oluyor.

Live Rooms sesinizi ve görüntünüzü kapatmanıza izi verecek

Instagram getireceği yeni özellik ile birlikte Live Rooms‘da sesinizi ve görüntünüzü kapatmanıza izin verecek. Instagram, bu özellik ile birlikte yayın sahibinin daha fazla esneklik kazanacağını belirtiyor. Ayrıca insanlar nasıl göründükleri konusunda endişelenmek zorunda kalmadıklarında, sesli sohbetlere katılmaya hevesli oluyorlar. Live Rooms bu özellik ile odaya katılan kullanıcılara da esneklik tanıyor.

Canlı yayın sırasında başka işlerle meşgul olan katılımcılar görüntülerini kapatarak daha rahat hareket edebilecek. Clubhouse‘un popüler olmasındaki en büyük nedenler arasında sunduğu rahatlık hissi olduğu belirtiliyor. Clubhouse’a katılırken sesinizi kapatıp tüm odağınızı sohbete verebiliyorsunuz. Instagram Live Rooms, bu özellik ile birlikte bu rahatlığı amaçlıyor. Live Rooms’daki oda sahibi şimdilik diğer kullanıcıların sesini veya görüntüsünü açıp kapatamıyor.

Fakat ilerleyen zamanlarda bu özelliklerin de geleceği belirtiliyor. Instagram, diğer popüler uygulamalardaki özellikleri kendine verimli bir şekilde entegre etmesiyle meşhur. Güncelleme ile birlikte Instagram’ın Clubhouse kullanıcılarını kendisine çekmesi bekleniyor. Ayrıca, Live Rooms katılımcıları oda sahibine para kazandırabilecek. Oda sahibine para kazandırmak isteyen katılımcılar rozet satın alıp yollayabilecek. Ayrıca Instagram canlı yayınlarının yeni özellikleri, hem iOS hem de Android küresel kullanıcılarına sunuldu.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 0 Ortalama: 0]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası