SonTakip

Instagram, Hikayeler için çeviri desteği getirdi

Instagram son zamanlarda arka arkaya güncellemeler yayınladı. Daha önceki güncellemelerden bazıları reklam içerikleri olurken, bugün kullanıma …

Instagram, Hikayeler için çeviri desteği getirdi

Instagram son zamanlarda arka arkaya güncellemeler yayınladı. Daha önceki güncellemelerden bazıları reklam içerikleri olurken, bugün kullanıma sunduğu özellik erişilebilirlik kategorisine giriyor. Instagram, takip ettiğiniz kullanıcıların hikayelerindeki metinleri çevirmenizi sağlayacak yeni bir özellik yayınladı.

Instagram Hikayelerinin metin çeviri özelliği 90’dan fazla dili destekliyor

Instagram, bugün kullanıma sunulan özelliğin, markaların ve içerik oluşturucuların dünya çapındaki takipçileri ve arkadaşlarıyla daha kolay bağlantı kurmasını sağlayacağını belirtiyor. Ayrıca şirket, kullanıma sunulan özellik ile dil bariyerinin kalkacağını ve bu sayede kullanıcıların iletişim konusunda daha istekli olacağını söylüyor. Kullanılan bu özellik sadece hikayedeki metinler için kullanılabilir.

Ayrıca özellik Arapça, Hintçe, Japonca, Türkçe ve Portekizce dahil olmak üzere 90‘dan fazla dili destekliyor . Bir hikayede yabancı dil tespit edilirse, sol üst köşede “Çevirisine Bak” yazısı beliriyor. Kullanıcılar buraya dokunarak metnin çevirisini görebilir. Varsayılan Instagram diliniz ne ise metin ona çevirilecektir. Şirket, geçtiğimiz gün kullanıcılar için hassas içerikleri özelleştirebilecekleri bir ayar sunmuştu. Bu özellik sayesinde keşfet kısmında hassas içerikleri görüp görmek istemeyeceğinizi ayarlayabiliyorsunuz.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kamera sistemleri güvenlik kamerası