SonTakip

Instagram da WhatsApp gibi ‘hain’ çıktı (Video)

WhatsApp hizmet sözleşmesinin gündem olmasıyla birlikte kullanıcılar, Facebook’a ait uygulamalar ile ilgili bazı . Sizler için Instagram’ın hangi …

Instagram da WhatsApp gibi ‘hain’ çıktı (Video)

WhatsApp hizmet sözleşmesinin gündem olmasıyla birlikte kullanıcılar, Facebook’a ait uygulamalar ile ilgili bazı . Sizler için Instagram’ın hangi bilgilerimize eriştiğini ve kayıt altına aldığını inceledik. Instagram hangi bilgilerimizi kayıt ediyor sorusunun cevabına gelin hep birlikte bakalım.

Instagram hangi bilgilerimizi kayıt ediyor

Bu videomuzda Instagram’ın hangi verilerimizi sakladığını inceleyeceğiz. Dilerseniz sözü daha fazla uzatmayalım ve sizleri videomuz ile baş başa bırakalım.

Güvenlik sekmesinde bulunan Verilerine Eriş bölümüne girerek uygulamanın hangi işlemlerinizi kaydettiğini görebilirsiniz. Biyografi metinleri, isim, telefon numarası ve e-posta değişikliklerinin tarihini ve eski verilerinizi gösteren uygulama, takip isteği gönderdiğiniz kullanıcıların da listesine erişmenize imkan tanıyor.

Gizlilik ayarlarınızı kaç kere değiştirdiğinizi ve ne zaman değiştirdiğinizi kaydeden Instagram, eski kullanıcı adlarınızı da kayıt altına alıyor. Reklam konusunda ise takip ettiğiniz hesapları ve beğendiğiniz gönderileri inceleyerek çıkarımda bulunan şirket, hangi alanlara ilgi duyduğunuzu da liste halinde görmenizi sağlıyor.

Mesajlaşmalarınızın da dahil olduğu yedek dosyasını indirmenize olanak sağlayan şirket, uygulamada yaptınız her işlemi kayıt altına alıyor.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası