SonTakip

Instagram çok konuşulacak özelliği test ediyor

Sosyal medya platformları arasında ilk sırada yer alan Instagram yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Dönem dönem getirdiği güncellemeler ile …

Instagram çok konuşulacak özelliği test ediyor

Sosyal medya platformları arasında ilk sırada yer alan Instagram yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Dönem dönem getirdiği güncellemeler ile kullanıcılara kolaylıklar sağlayan uygulama, beğeni gizleme özelliğini test ediyor. Instagram beğeni gizleme özelliği ile kullanıcılar gönderilerinde beğeni sayılarını gizleyebilecek. Uzun zamandır gelmesi planlanan bu güncelleme, şu anda küresel bir test aşamasında.

Facebook yeni özelliği resmen duyurdu

Bir Facebook sözcüsü, Instagram bugün itibariyle kullanıcıların kendi gönderilerinde veya diğer kişilerin gönderilerinde beğeni sayılarını gizlemeyi seçebilecekleri küçük bir küresel test başlattığını duyurdu. Sözcü yaptığı açıklamada: “2019’da bir grup insanın Instagram’a gönderi paylaşırken baskıyı azaltıp azaltmadığını anlamak için beğeni sayılarını saklamaya başladık. Bazı insanlar bunu yararlı buldu ancak bazıları ise hala popüler olan beğeni sayılarını görmek istiyordu” ifadelerini kullandı.

Facebook ayrıca, kullanıcıların platformdaki içerikle nasıl etkileşime girecekleri konusunda daha fazla kontrol talep etmelerine yanıt olarak önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak benzer bir deneyimi de araştırıyor. Şirket daha önce bu testi Avustralya üzerindeki gönderilerde bir dönem uygulamıştı.

Instagram beğeni gizleme özelliğini küçük gruplar üzerinde denedi

Geçtiğimiz ay Instagram, çok sayıda kullanıcının beğenilerini yanlışlıkla gizleyince büyük tepkiler aldı. Bazıları bunu kullanıcıların ruh sağlığı için önemli bir adım olarak gördü. Bazı kullanıcılar ise bunu markalarla ortaklık kuran içerik oluşturucular için felaket olarak yorumladı.

Instagram testindeki kullanıcılar yine de kendi beğeni sayılarını özel olarak görebilecekler. Test, küresel kullanıcıların küçük bir yüzdesini içeriyor. Ancak şirket bunun hangi kullanıcıları içerdiğini belirtmedi.

Kaynak: Shiftdelete

Yazıyı Değerlendir
[Toplam 1 Ortalama: 5]
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri güvenlik kamerası