Instagram beğeni sayısı için yolun sonuna geliniyor

  • 11 Kasım 2019
  • 132 kez görüntülendi.
Instagram beğeni sayısı için yolun sonuna geliniyor

Geçtiğimiz ay Takip sekmesini kaldırarak takip ettiğiniz kişilerin hareketlerini göstermeyi bırakan Instagram bu kez beğeniler için harekete geçiyor. Instagram beğeni sayısını göstermeyi bırakacağını bundan aylar öncesinde duyurmuştu.

Gerekçesi ise insanlar üzerinde olumsuz etki göstermesi. Temmuz ayında yapılan resmi açıklamada söz konusu değişikliğin Avustralya, Brezilya, Kanada, İrlanda, İtalya, Japonya ve Yeni Zelanda‘da test edilmeye başlandığı belirtilmişti.

Ürperten Instagram uygulaması kaldırılıyor

İlk önce beğeni sayısını kaldırma hamlesi yapan Instagram, sonrasında ise ‘Takip’ sekmesini kaldıracağını açıkladı. Sıra bir Instagram uygulamasına geldi. Like Patrol yolun sonunda…

Instagram beğeni sayısı gizlenen ülkelere ABD’de ekleniyor!

Kullanıcılar paylaştıkları içeriklerin beğeni sayılarını görebiliyor. Ancak, bir başkası yani hesap sahibi dışındaki hiç kimseye beğeni sayıları gösterilmiyor. Aşağıdaki görsel bu test programına dahil edilen bir hesaptan alınmış durumda.

Gördüğünüz gibi fotoğrafa gelen beğeni sayısı acıkça belirtilmiyor.

Uzun süredir devam eden test sürecinin ardından Instagram’ın başkanı Adam Mosseri‘den bir açıklama geldi. Instagram beğeni gizleme özelliğinin test edildiği ülkelere, Amerika Birleşik Devletleri‘nin de ekleneceğini duyurdu.

Önümüzdeki haftadan itibaren ABD’nin bazı bölgelerinde Instagram beğeni sayıları kaldırılacak. Bundan sonraki adım ise değişikliğin tüm dünya genelinde aktif edilmesi olacak. Yani, Instagram paylaştığınız fotoğraf veya videolara gelen beğenilerin sayısını kısa süre sonra göstermeyi bırakacak. Tüm bunlara ek olarak Facebook’ta beğeni sayısını gizlemek için test sürecine başladı.

https://shiftdelete.net/instagram-begeni-sayisi-icin-yolun-sonuna-geliniyor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:
kamera sistemleri